Coc Bedava Çar 2023

Android veya İOS işlemci bir telefon veya tabletinizden oynayabileceğiniz bir tür strateji oyunudur. Oyunun yapımcısı Supercell firmasıdır. Oyundaki temel göreviniz kendinize ait bir köy kurma ve bu köyü çeşitli savunma aletleriyle düşmanlara karşı savunabileceğiniz şekilde düzenlemektir. Bu kadar güzel bir kurgunun oyunculara bedava bir şekilde sunulması ayrı bir avantajdır. Bu avantaja bir dip not düşecek olursak tek paralı olan şey köyünüzü daha hızlı geliştirmek için altın, iksir ve yeşil taş almaktır. Köyünüzü kurarken size ilk başta 1 işçi yardımcı olmaktadır. Bu da demek oluyor ki bir iş bitmeden başka bir iş yapamazsınız. Zamanla topladığınız yeşil taşları inşaat süresini beklememek için veya yeni bir işçi almak için kullanabilirsiniz. Clash of Clans oyunun bir diğer güzel yönü ise diğer oyunlar gibi ille de çok fazla zaman harcamanız gerekmemektedir. Özellikle ileri seviyelerde günde 1-2 kez köyünüzü kontrol edip, kaynaklarınızı toplayıp ve geliştireceğiniz inşaatı seçerek geliştirme emrini vermeniz gelişmeniz için yeterli olacaktır.

Clash Of Clans oyununda kendi arkadaşınızı ekleyebilirsiniz. Ancak herkes kendi köyünü yönetebilmektedir, arkadaşınızın köyüne girip onun yerine işlemler yapamazsınız. Ama kendinize istediğiniz isimde klan kurup ve klan üye sayısını belirli bir sayıya getirip beraber klan savaşlarına girebilirsiz veya aynı klanda bulunan bir arkadaşınıza normal savaşta destek olması için asker yollayabilirsiniz. Bu size belirli bir iksire mal olsa da level atlamanız için gerekli xp toplamanıza yardımcı olur. Yeni gelen güncellemeler ile kendi klanınızda eğlence amaçlı birbirinizin köyüne saldırabilir ve arkadaşınıza savunma zafiyetlerini gösterebilirsiniz. Ama bu savaş sonrasında kaynak ve kupa kazanamazsınız, oluşturduğunuz askerleri savaş sonrası kaybetmezsiniz. Bu da oluşan eğlence ortamında kar veya zarar etmenizi engellemiş olur.

Köyümü Nasıl Hızlı Bir Şekilde Geliştiririm

Daha hızlı level atlayıp inşaatlarınızı ve birliklerinizi daha hızlı geliştirmek için yapmanız gereken yöntem basittir. Oluşan kaynakları zamanında toplayıp bu kaynakların bir kısmına birlik oluşturup bir kısmına da köyümüzü geliştirmeliyiz. Oluşturduğumuz birliklerle kaynağı fazla savunması düşük köylerle savaşarak fazladan kaynak kazanmalıyız. Ama bu savaşa girmeden önce büyü üreterek işimizi daha da kolaylaştırabiliriz. Ayrıca bir klana üye olup klan savaşlarına katılarak fazladan kaynak kazanarak daha hızlı gelişebiliriz.

Öncelikle hemen her yaşta user’e hitap eden bu oyundan biraz bahsederek başlayalım: Aslen Finlandiya menşeli bir oyundur. Finlandiya’daki oyun yapımcıları tarafından üretilmiştir. Oyunun yapımcısı Supercell isimli firmadır. Bu firmanın aslında ne kadar büyük bir şirket olduğunu anlamak için ürettikleri bu oyunu incelemek yeterlidir. Çünkü kısa sürede bu kadar fazla ülkeden bu kadar fazla oyuncuya ulaşmak kolay değildir. Böyle bir başarıya sahip olması oyunun ne kadar iyi olduğunun kanıtı niteliğindedir.

Oyunun Dünyaya Yayılma Aşamaları

Oyunun üretim yılı 2012’dir. Bu yıllarda ilk başta üretildiği yer olan Finlandiya’da oynanmaya başlanmıştır. Bu sırada da firma oyunu incelemeye almıştır. Oyuncuların oyuna verdikleri tepkilerin ne olduğu, oyunda eksiklik var mı, herhangi bir sistem açığı var mı yok mu diye oyun mercek altın alınmıştır. Aslında bir nevi teste tabi tutulmuştur. Bu testin ardından gerekli düzenlemeler yapılarak oyun dünyaya yayılmıştır ve halen dünyanın hemen her yerinden oyuncuya ulaşmaktadır.

Oyun ilk üretildiği dönemlerde en iyi oyunlar listesine ilk 5ten girmiştir. Bu oyunun bu kadar sevilmesinin pek çok sebebi vardır. Öncelikle oyunun iyi tasarlanmış bir hikayesi olması çok sevilmesini beraberinde getirmektedir. Anlamsız gelen, iyi kurgulanmamış hikaye oyunculara bıkkınlık verebilmektedir. Çünkü bir yerden sonra oyuncuya yapay bir tat verecektir. Yapımcılar bunu dikkate alarak bu konuda oldukça iyi hazırlanmıştır. Bir diğer nokta ise hamlelerin oldukça hızlı olmasıdır. Ayrıca diğer oyunlardan farklı olarak klanlar kendi aralarında iletişim kurabilmektedir ve böylelikle anlaşarak bir grup oluşturabilmektedirler.

Clash Of Clans oyunu ülkemizde en popüler bir şekilde oynanmakta olan online oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunun oynanma şekli oldukça akıcı olan ClashOf Clans Türkiye sunucuları üzerinde insanlara hizmet vermek için çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Ülkemizde kullanıcılara açılmış olan bu oyun dünya genelinde milyonlarca kişinin tek bir çatı altında oynamış olduğu oyun haline gelmiş bulunmaktadır.Android veya İOS işletim sistemlerine sahip olan kullanıcılar marketleri üzerinden bu oyunu indirerek kullanabilirler. Oyunu indirmek için öncelikle akıllı bir telefonunuzun olması şart. Daha sonrasında istenmiş olan sistem gereksinimlerini telefonunuz kaldırması gerekiyor. Bunları temin ettiğimizi düşünürsek oyunu indirip, kurma aşamasına geçebiliriz.

ClashOf Clans Bedava Çarlar 2023

Clash Of Clans Bedava Çarlar 2023 yazılı makalemizde siz değerli kullanıcılarımıza bedava çarlar dağıtıyoruz. Bu çarlar arasında değişik seviyelerde yer almakta olan hesaplar yer almaktadır. Hesaplar arasında yüzlerce farklı Premium profillerde yer almaktadır. Oyuncuların sürekli olarak oynamış oldukları bu oyunları bıraktıkları zamanlarda başka kullanıcıların oyuna devam edebilmesi isin hesaplarını paylaşmaktadırlar. Bizlerde herkesin bu hesaplardan yararlanması için derlemiş olduğumuz yazımızda sizlere Clash Of ClansBedava Çarlar 2023 hesaplarını paylaşmayı amaçlamış durumdayız. Sitemiz üzerinden istemiş olduğunuz zamanlarda kendinize göre bedava çarlar arayabilirsiniz. Her gün güncel hesaplar olarak sitemiz üzerinden siz değerli kullanıcılarımıza özel olarak çarlar hakkında bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

Clash Of Clans Nedir?

Bu oyun dünya genelinde oynanmakta olan savaş oyunları arasında yer almaktadır. Başlarda belli bir seviyeden devam etmiş olduğunuz oyunda zamanla büyük bir güç ve ordu haline gelerek farklı köylere saldırı düzenlemektesiniz. Saldırılar gerçekleştirdiğiniz zamanlarda oluşturmuş olduğunuz ordu üstünlük kurarsa o köyde yer almakta olan bütün altınları ve ganimetleri kendinize alıyor olursunuz. Bu düzen sizin köyünüz içinde geçerlidir. Yani başkası sizin köyünüze saldırıda bulunup, köyü ele geçirirse bütün ganimetlerinize el koyuyor olmuş olur. Bu yüzden oyunu oynarken bu tür kurallara dikkat etmeniz gerekiyor.Bizlerde herkesin oyundan yararlanması için Clash Of ClansBedava Çarlar 2023 hesaplarını sizlerle paylaşmaktayız.

Related Articles

442 Comments

  1. Aba benim köy henüz 8 sv bana bir 10 yada 11 bb li bir hesap atarmısınız lütfen teşekkürler.
    Bu hesaba:habibcifci8@gmail.com

  2. Abi bana bir 10 bb yada 11 bb li bir köy atabilirmisin iz lütfen. Şuan kullandığım köy 51 lvl lütfen atarmısınız. Teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button