Ana Sayfa / Teknoloji / Chevrolet Equinox III 2018 Araba İncelemesi Ve Yakıt Tüketimi

Chevrolet Equinox III 2018 Araba İncelemesi Ve Yakıt Tüketimi

Markası Chevrolet – Equinox III – 2.0i (256 Hp) AWD Automatic olan arabanın modeli Equinox nesli ise Equinox III olarak seçildi. Arabanın modifikasyon yani motor özelliklerine baktığımızda 2.0i 256 Hp özellikleri olduğunu görüyoruz. Araç 5 kapılı olarak üretildi, anlayacağınız gibi tam bir aile aracı olan arabanın gücü ise 256 beygir gücündedir. En yüksek hız değeri115 mil/sa olan araç üretim yılı 2018 yılıdır. Ülkemizin yollarına baktığımızda saatte 115 mil hız çok yüksek bir hız olarak kabul edilebilir.

Chevrolet Equinox III 2018 Araba Teknik Özellikleri

Sıfırdan 100 km hıza sadece 8 saniyede ulaşabilen bu aracın yakıt haznesi 59 litre yakıt alabiliyor. Kasa tipi SUV olan Chevrolet – Equinox III model arabanın uzunluğu 4,6 metre; genişliği 1,84 metre ve yüksekliği ise 1,66 metredir. Aracın dingil mesafesi 2,7 metre olarak tasarlandı. – model aracın bagaj hacmi ise -1798 litredir. Motor pozisyonu ön tarafta ve boyuna olan Chevrolet – Equinox III model aracın motor hacmi 1998 santi metre küptür. Tork değerine baktığımızda 353 N.m değerinde torka sahip olan araç dizel yakıt kullanmaktadır.

Chevrolet Equinox III 2018 Araba Ne Yakıyor

Silindir pozisyonu inline şeklinde tasarlanan araçta 4 tane silindir bulunuyor. Her bir silindirin çapı-86 mm olarak tasarlandı. Çekişi 4×4 olan aracın elektrikli direksiyonu var. Şehir içinde her 100 km mesafe için 10,7 litre dizel yakan araç şehirler arasında ise 100 km de 8,4 litre yakıyor. Yine en önemli konulardan biri şanzımana baktığımızda otomatik şanzıman sistemi ile donatılmış olduğunu görüyoruz. Aracın ağırlığı ise 1680 kg olarak tasarlandı.

Sıkıştırma Oranı Kaçtır

Bir diğer önemli nokta da sıkıştırma oranıdır, arabanın sıkıştırma oranı 9,5 olan aracın ön frenleri hava soğutmalı, arka frenleri disk sistemli olarak dizayn edildi. Bu makalede Chevrolet – Equinox III incelemesi yapıldı ve teknik bilgiler verildi. 2018 yılında araba almayı düşünüyorsanız Chevrolet – Equinox III Arabayı düşünmenizi öneririz.

Neden Chevrolet – Equinox III 2018 Alayım?
Aracın bazı artıları var, tamamen sıfırdan tasarlandı, standart özellikleri oldukça fazla, kaliteli iç mekanı ve uzun yolda ve virajlarda istikrarlı bir sürüş keyfi vadediyor. Eleştirmenler, bu araçta güvenliğe 10 üzerinden 9,5 puan verdiler. İç dizayna ise 7,6 puan, performansa ise 7,4 puan verdiler.

Bir önceki yazımız olan Apple Yenilenebilir Enerji Kullanacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları