Cesur Ve Güzel Dizisi Süphan Karakterini Kim Canlandırıyor

Geçtiğimiz dönemde Star TV’nin ses getiren ve yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizi Cesur ve Güzel yayınladığı dönemde gerçekten çok kısa bir sürede senaryosu ve Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün gibi sevilen oyuncuların başrolü paylaşması gibi sebeplerdendir ki büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Haliyle kısa süre içerisinde bu derece büyük bir başarıyla reytingleri Altüst eden Cesur ve Güzel’in oyuncularının kimler olduğu ve aslında daha önce nerelerde gördüğümüz gibi soruların cevapları fazlasıyla merak konusu haline geldi. Özellikle dizinin başrol karakterlerinden biri olan Süphan’ın oyunculuk performansı izleyicileri kendilerine hayran bırakmış ve sosyal medyada çok konuşulmuştur. Peki, aslında Süphan kimdir?

Cesur Güzel dizisinde Süphan canlandırdığı Süphan karakteriyle performansını beğendiğimiz oyun tabi ki Tuba Büyüküstün’den başkası değil. 5 Temmuz 1982 İstanbul doğumlu olan güzel ve başarılı oyuncu, Doğuş okullarında tamamladığı orta öğretiminden sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesi dekor bölümünü okurken, eğitim hayatının yanında birbirinden farklı reklam filmlerinde rol almış ve böyle televizyon oyunculuğu kariyerini ilk adımını daha genç bir üniversite öğrencisiyken atmıştır.

Tuba Büyüküstün ünlü yönetmen Tomris Giritlioğlu ile tanışmasının ardından dizi oyunculuğu sektörüne dahil olmaya başladı diyebiliriz. 2003 yapımı Sultan Makamı dizisinde aldığı rol onun için kariyerine başlangıç noktası sayılacak bir iş olmuştur. Ardından ise Çağan Irmak yapımı 2004 yılı Çemberimde gül oya dizisinde canlandırdığı Zarife karakteriyle hatırı sayılır bir oyuncu olabilme aşamasında önemli bir adım attı.

2004 yılında ise Gülizar’da aldığı rol ile büyük beğeni toplamış, Sırbistan Cumhuriyeti uluslararası film festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülüne laik görülmesinin ardından kariyerindeki başarısı ile Ihlamurlar Altında dizisinde rol almış ve akabinde yine Çağan Irmak yapımı dram filmi Babam ve Oğlum ile kariyerini devam ettirmiştir. Ayrıca yakın dönemde Asi, Gönülçelen ve 20 dakika gibi önemli yapımlarda rol almış son olarak ise Kara Para Aşk dizisindeki performansı ile karşımıza çıkmıştır.
28 Temmuz 2011’de ise kendi gibi oyuncu olan Onur Saylak ile Dünya evine girmiş, Toprak ve Maya adında 2 kız çocuğu sahibi olmuştur.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button