Ana Sayfa / Teknoloji / Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak

Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak

Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak

Instagram, kuşkusuz ki dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma yolunda emin adımlar ile ilerlemekte. Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran bu platform, sosyal hırsızların da uğrak yerleri haline geldi. Büyük sayfalar, sahip oldukları kitleleri değerlendirerek reklamlar alarak gelirler elde etmekte. Bazı sayfaların gelirlerinin o kadar fazla olduğunu söyleyebiliriz ki bu durumun bazı kişilerce kötü değerlendirildiğini söyleyebiliriz. Son zamanlarda irili ufaklı birçok hesap sahibinin hesaplarına saldırılar yapılarak hacklenme olaylarının meydana geldiğini görmekteyiz. Bu saldırılar sonucunda hesaplarını çaldıran birçok kişi Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak aramalarını yaparak hesaplarına nasıl ulaşabileceklerini araştırmaktadırlar. O kadar verilen emeğin bir kişi tarafından silinmesi, gelir kaynaklarının yok edilmesi birçok kişinin canlarının sıkılmasına neden olmakta. Bu yazımızda hesap sahiplerinin çalınan hesaplarını nasıl alabileceklerine dair paylaşımlarda bulunacağız.

Instagram Hesapları Nasıl Çalınmakta?

Instagram hesaplarının çalınmasına neden olabilecek bazı durumlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Piyasalar içerisinde ücretsiz olarak Instagram takipçi verdiğini, sizi takip etmeyen kişileri gösterdiğini, toplu olarak takipten çıkartmanızı sağladıklarını iddia eden bazı internet siteleri bulunmaktadır. Instagram Takipçi hilesi olarak adlandırılan bu sitelere giriş yaptığınızda karşınıza “Instagram İle Giriş Yap” bağlantısının yer aldığını görmekte. Buranın Instagram ile ilgili olduğunu, sistemin güvenilir olduğunu düşünen birçok kişi aldanarak hesap bilgileri ile girişler yapmaktadır. Buradaki giriş bilgileri alanının site tarafından kayıt alındığını, yüksek takipçili hesapların bu sayede çalındıklarını söyleyebiliriz. Bizler, rast geldiğimiz kadar okuyucularımıza Instagram’ın kendi internet adresi dışındaki hiçbir siteye bilgilerini vermemelerini öneriyoruz. Eğer bu yazımızı okumadan önce bir hataya düşüp bu tür programlar ile hesabınızı çaldırdı iseniz yapmanız gerekenler:

Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Internet üzerinde paylaşılan birçok Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak konularının geçerliliğini yitirdiklerini söyleyebiliriz. Instagram sürekli kendisini geliştirmekte olup altyapısında birçok güncellemeler yapmakta. Yenilenen siteme göre Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma işlemi hakkındaki bilgiler;

  • Akıllı telefonlarınız üzerinden ilk olarak Instagram uygulamasını açmanız gerekmekte. Hesabınız çalındığı için sizi doğrudan giriş sayfasına doğru yönlendirecektir.
  • Instagram Giriş Yap sayfasında yer alan “Giriş Detaylarını Unuttun mu?” bölümüne girerek buradan “Giriş Yapmak İçin Yardım Al” kısmına geçiş yapıyoruz.
  • Bu bölümde önünüze çıkacak olan Hesabına Eriş bölümünden Kullanıcı Adı ve E-Postanı kullan tercihinde bulunuyoruz.
  • Hesapların çalınması ile beraber kullanıcı adları büyük oranda değiştirilecektir. Yine de siz kendinize ait olan kullanıcı adını girerek hesabınızı oluştururken kullandığınız ilk mail adresini yazınız.
  • Formu göndermeniz ile beraber Instagram hesabınızı bulamadık gibi bir uyarı verirse bunun tek nedeni kullanıcı adınızın değişmesinden dolayıdır. Yakın çevrenizdeki insanlar aracılığı ile hesabınızı kullanıcı adının güncel halini öğrenebilirsiniz.
  • Bu seçenek ile hesabınız için şifre sıfırlama talebini başarılı bir şekilde oluşturabilirsiniz.
  • Hesabınız için şifre sıfırlama talebi oluşturulurken sizlerden bazı özel bilgiler istenecektir. Gerekli şekilde sorulara cevap vermeniz durumunda hazırladığınız formu Instagram’a göndermeniz gerekecektir.
  • Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak işlemi formun iletilmesi ile beraber 1, 2 gün içerisinde sonucuna erdirilmektedir. Eğer hesabı sahibi olduğunuz doğrulanır ise e-posta adresinize bir şifre sınıflama bağlantısı gelecektir. Bağlantı üzerinden güçlü bir şifre oluşturarak kullanıma devam edebilirsiniz.

Bu olay size kullanıcı adınızın değişmesine patlayacaktır. Bilindiği üzere değiştirilen kullanıcı adlarını geri alabilmek hiç de kolay olmamaktadır. Bu durum ile karşılaşan kişilere yaşanılan olaylar nedeni ile ders olduğunu, güvenilir olmayan sitelere giriş yapılmaması gerekildiğini öğretmiştir. Bedava ya da Hile ile Instagram takipçi veren sitelerin karşılıksız hizmet vermediklerini bu sayede öğrenmiş oldunuz.

Bir önceki yazımız olan Birim 731 ve İshii Deneyleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları