Ana Sayfa / Genel / Burcuna Göre Nasıl Bir Annesin?

Burcuna Göre Nasıl Bir Annesin?

Annelik dünyanın en güzel bir o kadar da en zor işlerinden biridir. Çocuklarının güvende olması, iyi bir gelecek ve eğitim sunmak ile beraber mutlu bir hayat yaşayabilmeleri için her türlü fedakârlık yapılmaktadır.
Bu anlamda burçlar da annelik döneminde karakterimizin birçok yönünü etkilemektedir. Sınırları olan, özgür, baskıcı, arkadaş veya sıkıcı… Peki, siz burcunuza göre nasıl bir anne olacaksınız?
Aslan Anneleri

Aslan anneleri çocukları ile eğlenmeyi çok severler ve onlarla oynarken onların yaşındaymış gibi davranırlar. Bu davranış kimine göre yapmacık gelse de kimine göre samimi olduklarından dolayı bu şekilde davranırlar. Kötü yönleri aşırı disiplinlidirler.

Kova Anneleri

Koca burcu olan annelerin bildikleri ve sınırları kesin çizgiler ile çizilmiş doğruları vardır. Bu anlamda ilk eğitimin evde başladığına inanırlar ve evlerini okula çevirirler. Çoğu zaman yumuşak başlı olsa da çabuk sinirlenebilir. Sinirlendiğinde tanıyamazsınız.

Akrep Anneleri

Sezgileri çok güçlü olan Akrep burcu anneleri çocuklarının problemlerini en iyi şekilde çözebilme yeteneğine sahiptirler. Çocuklarından beklentileri ise güvenilir sadık ve dürüst olmalarıdır.

Başak Anneleri

Başak burcu olan anneler herhangi bir sorunla karşılaştığında bunu en uygun şekilde çözümleme yeteneğine sahiptirler ve bunu çocuklarından da beklemektedirler. Sorunlara karşı baskı kurarak çözüm getirmeye meyillidirler. Bunun dışında oldukça sevecen ve cana yakındırlar.

Yay Anneleri

Bu burcun annelerinin çocuklara öğrettiği ilk şey özgürlüktür. Çocukları ile oldukça fazla vakit geçirmeyi ve onları eğitmeyi isteyen Yay burcu anneleri çocukları ile beraber yeni şeyler keşfetmeyi oldukça sever bu yüzden sıklıkla seyahate çıkarlar. Çocuklarına mizah anlayışı da kazandırmaya çalışan anneler bu dönemin kısa olduğunun farkındadırlar bu yüzden fazlaca vakit geçirmeye çalışırlar.

Yengeç Anneleri

Çocuklarına karşı son derece korumacı olan Yengeç anneleri onları her türlü soruna karşı korumaya çalışmaktadır ve bunu çocuklarına da hissettirmeye çalışır. Sürekli çocuklarının yanında olan anneler onların her türlü problemini çözüme kavuşturmaya çalışırlar. Eğer Bir sınavdan dolayı çocuğu üzgünse ona pasta veya sevdiği yemeği yaparak moralini düzeltmeye çalışır.

Terazi Anneleri

En mükemmel burçlardan biri olan terazi anneleri çocuklarına karşı en dengeli yaklaşan annelerdendir. Çocukları arasında taraf tutmayan anneler eğer çocukları arasında kavga yaşanırsa onları barıştırmaya çalışır. Aşırı disiplinden hoşlanmayan anneler daha geniş olanaklar ve imkânlar sunmaya çalışır.

Boğa Anneleri

Boğa burcunun bilinen en önemli özelliği sabırlı olmalarıdır. Bu burca sahip kadınlar aynı özelliği annelik döneminde de göstermektedir. Çocuklarının ergenlik döneminde bu sabır taşsa da onları yine de sever. Çocukluktan itibaren onlara sevgiyi öğretmeye çalışan anneleri son bu sevgiyi çocuklarında da beklemektedir.

Oğlak Anneleri

Söz konusu çocuk olunca her türlü probleme ve soruna dimdik duran burçların başında oğlaklar gelmektedir. Onlar uğruna her türlü savaşa girmeyi göze alan anneler çocuklarına en bağlı burçtur.
Son derece çalışkan olan Oğlak anneleri çocuklarının da bu özelliğe sahip olmasını ister ve onları eğitir. Bu noktada oğlak burcu çocukları da küçük yaşta para kazanmayı öğrenmektedir.

İkizler Anneleri

İletişim noktasında en başarılı burç olan İkizler anneleri çocuklarına her türlü konu hakkında bilgi vermekten çekinmez ve onlardan sır saklamazlar. Bu anlamda çocuklar da yaşıtlarına oranla daha bilgili ve dünyada olup bitenlere karşı ilgilidirler.
İkizler anneleri çocuklarını çok iyi anlayabilme özelliğine sahip olduğu için ihtiyaçlarını çabuk anlamaktadırlar.

Koç Anneleri

Annelik noktasında en iyi ikinci burç olan Koç burcu anneleri ise çocuklarının tüm hayatını çeşitli aktiviteler ile doldurmaya çalışmaktadırlar. Oldukça disiplinli ve programlı şekilde hayatını şekillendiren anneler çocuklarına her türlü probleme karşı savaşmayı öğretmeye çalışırlar. İnandıkları doğrular için mücadele etmeyi öğreten anneler çocuklarını kimi zaman anlayamaz ve onların fikirlerine önem vermezler.

Balık Anneleri

Son derece yaratıcı bir burç olan Balık burcu anneleri çocuklarını yaratıcılığa ve sanata teşvik ederler. Merhametli, kibar ve duyarlı olan annelerin en büyük hedefi çocuklarına doğa ve hayvan sevgisi kazandırmaktadır. Yardımsever ve özgür olan bu burcun anneleri çocuklarına da bu duyguları kazandırmaya çalışır.

Bir önceki yazımız olan Osteoporoz (kemik erimesi) Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları