Bu Zamana Kadar Yayınlanan En İyi Strateji Oyunları PC

Evet arkadaşlar yanlış duymadınız eğer strateji oyunlarına karşı bir ilgi hissediyorsanız bu liste tam olarak size göre. Listemize başlamadan evvel bu liste kesin bir şey ifade etmediğini fakat yüksek ilgi gören oyunların ve farklı algoritmalar ile incelenmesinin bir ürünü olduğunu söyleyelim.
Listemize başlayacak olursak;

 1. Europa Universalis IV 
 2. Galactic Civilzations 2 
 3. Company of Heroes 
 4. Neptune’s Pridedomi 
 5. Total War: Warhammer 
 6. Solium Infernum 
 7. Dominions IV
 8. Distant Worlds: Universe 
 9. Alpha Centauri 
 10. Jagged Alliance II 
 11. Invisible, Inc. (2015)
 12.  XCOM: Enemy Unknown (2012)
 13. Sid Meier’s Civilization IV (2005)
 14. Warhammer 40K: Dawn of War (2004)
 15.  Homeworld Remastered (1999/2015)
 16.  King of Dragon Pass (1999)
 17.  Supreme Commander: Forged Alliance (2007)
 18. Crusader Kings II (2012)
 19.  UFO: Enemy Unknown (1994)
 20. Into The Breach (2018)

Liste hakkında merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz veya bilgi edinmek istediğiniz soruları yorum şeklinde iletebildiğinizi tekrardan hatırlatarak, sizlere strateji konulu oyunlar hakkında ufak bilgiler vermek istiyorum.

Strateji oyunları, oyunu oynayan kişinin bir nevi kültürlenme çabasıdır. Oyunu oynadıkça, kavrayıp benimsedikçe kültür havuzu genişler. Belirli bir evreden sonra kişi, daha farklı idealar üzerinde durur daha farklı düşünür ve daha farklı hareket eder. Bunu kısa süre içinde yapmayacağını fakat oyunu ne kadar iyi kavrarsa oyundan kastım stratejinin mantığını, o kadar kısa sürede bu dediklerime şahit olabilirsiniz. Oyuncuların kendileri düşündüğü ve uygulamaya çalıştığı  özel taktiklerinin büyük önem taşıdığı, kararlı olmayı gerektiren oyunlar olduğu için her oyuncu stratejı oyunlarını sevmeyebilir veya oynamayabilir. Strateji oyunlarını listelerken elbette ki sizin her gün saatlerce oynadığınız oyunu listeye koymayı unutmuş olabiliriz fakat sizin için favori olan oyunun yeri zaten 21. sırada yer almakta 🙂 Bu yüzden bize sinirlenmeyin ve listede ki diğer oyunların sıralaması sizce uygun mu ? veya neye göre dizilmiş ? ,onları düşünüp yorum yapın 🙂

Eğer bu tarz listelerden hoşlanıyorsanız veya oyun alacaksınız ve kararsız kaldınız, sevdiğin kategorilerden oyunlara bakıp alıyorsanız, kısacası beğendiyseniz bu tarz metinleri; sizler için diğer oyun kulvarlarının da listesini oluşturabilirim.
Özet geçecek olursak; açıkça söylemek gerekirse, listede ki bazı oyunların fiyatı ve fiyat politikası çok da uygun değil fakat bunlara dikkat edip rahatça satın alabileceğimiz oyunlar da listede bol bir şekilde mevcut. Strateji oyunu dediğimizde aklınıza direkt olarak; devlet kurup, yönetmek, savaşmak veya antlaşma yapmak gelmesin. Birbirinden farklı bir sürü strateji oyunu bulunmakta ve her birinin başka bir tarafı güzel.
Uzun lafın kısası, siz değerli okurlarımdan isteğim, vaktinizi güzel bir şekilde değerlendirip, sevdiğiniz oyunlara vakit ayırın. 🙂 Bir başka yazımızda görüşmek dileğiyle…

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button