Brad Pitt’in Oynadığı En Muhteşem 10 Filmi

Dünyanın en iyi oyuncularından biri olarak anılan Brad Pitt oynadığı her filmi adeta zirveye taşıyor. Komediden aksiyona, bilim kurgudan drama, romantizmden gerilime her türlü rolün ustalıkla hakkını veren ünlü yıldızın oynadığı en muhteşem 10 filmi

Thelma & Louise


Brad Pitt’in ciddi anlamdaki ilk filmlerinden biri olan 1991 yapımı filmde thelma ve Louise beraber mutlu bir vakit geçirmek adına yolculuğa çıkarlar ancak yolculuk bekledikleri gibi gitmeyecektir. Yolda bir cinayet gerçekleşecektir.

World War Z

Bilim kurgu türündeki filmde tüm dünya bir virüse adeta teslim olur. Virüs bulaşan insanlar zombiye dönüşmektedir. Bu sırada virüs için ilaç üretmeye çalışan Gerry ise bir yandan anti virüs ile uğraşırken diğer yandan ailesini korumaya çalışacaktır.

Moneyball

Billy tarzı pek hoş karşılanmayan beysbol kaptanıdır. O inatçı, mücadeleci ve burnunun dikine gitmeyi seven bir adamdır. Maddi anlamda yetersiz olmasına rağmen bir grup oyuncu ile sıfırdan bir takım oluşturmaya çalışacaktır. Kulüpteki herkes ona gülse de o bunu başarmaya kararlıdır.

İnglourious Basterds

2009 yılında vizyona giren filmin Türkçe adı Soysuzlar Çetesidir. Ünlü yönetmen Quentin Tarantino tarafından yönetilen film ikinci dünya savaşı sırasında geçmektedir. Tek amacı Nazileri öldürmek olan bir grup asker bir araya gelmektedir.

The Curious Case of Benjamin Button

Bir kitap uyarlaması olan Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi filmi 2008 yılında izleyici ile buluştu. Birinci Dünya Savaşından sonra saatçilik yapan bir adam ölmüş olan insanları geri getirebilmek için bir saati yapmaya başlar ancak saat işe yaramaz bunun yerine başka bir mucize gerçekleştirir.

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Türkçe olarak Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı olarak geçen film 2007 yılında izleyici ile buluştu. Filmde Robert adında bir genç dönemin en ünlü çetesi olan Jesse James çetesine katılmaya çalışmaktadır. Jesse onun için bir idoldür ve ileride onun gibi olmak istemektedir. Çete bir soygun planlar ve Robert bu soygunun tam ortasında kilit rol oynayacaktır

Babel

Fas’a turist olarak gelen karı koca Fas’taki eski dilleri araştırmaya başlar. Film 3 farklı zamanda bizlere sunulmaktadır.

Mr. & Mrs. Smith

Yine muhteşem bir film olan Bay ve Bayan Smith filminde Brad Pitt ve eski eşi Angelina Jolie başroldedirler. İkili görünürde son derece sıradan insanlardır ve mutlu bir hayatları vardır ancak arka planda ikisi de kiralık katildir ve farklı müşterileri birbirlerini öldürmelerini isteyecektir. Komedi ve aksiyon türünde güzel bir filmdir.

Troy

Bu film Brad Pitt’in adeta devleştiği filmdir. 2004 yılında vizyona giren Truva filminde Prens Paris Sparta kraliçesi olan Helen’e aşık olur ve onu kendiyle götürür ancak bu durum kral Menelaus tarafından hoş karşılanmayacak ve savaş ilanı olacaktır. Aşil liderliğinde Yunanlar ve Hektor liderliğinde Truvalılar karşı karşıya gelecektir.

Fight Clup

Gelmiş geçmiş en başarılı filmlerden biri olarak gösterilen Fight Clup birçok filme de ilham kaynağı olmuştur. Jack uyku sorunu olan biridir ve monoton bir yaşam sürdüğü için bundan şikayetçidir. Yine monoton bir günde değişik bir şey olur ve monotonluktan sıyrılma fırsatı doğar. Tyler adındaki adam onun hayatını değiştirecektir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button