Boyun Düzleşmesine Ne İyi Gelir Ağrısı Nasıl Geçer Yöntemleri

Vücudumuzda belki de günlük hareketlerimizin büyük bir bölümünü sağlayan boyun bölgesi, sahip olduğu kas yapısı nedeniyle üşütme, tutulma gibi sebeplerden ötürü sıkça geçici veya kalıcı olarak deformasyona maruz kalan önemli bölgelerimizin en başında gelmekte. Durum böyle olunca boyun bölgemizin korunması noktasında extra bir hassasiyet göstermek gerekiyor zira gereken önemi verip, korumayı sağlayamazsak basit rahatsızlıkların daha ileri boyutta ve hayat kalitenizi düşüren rahatsızlıklara maruz kalması mümkün. Bu rahatsızlıkların en başında ise özellikle son dönemde insanlarda sık rastladığımız boyun düzleşmesi geliyor diyebiliriz.

Nedir bu boyun düzleşmesi?
Boynun ani veya aşırı şekilde gerilme ve gerginlik yaşaması sonucu, sağlıklı bir insanda dışardan C harfi görünümünü andıran boynumuzun dümdüz bir şekil alır ve buna bağlı olarak vücudumuzun beynimiz ile bağlantısını sağlayan önemli 4 damardan 2 sinin gerilmesine ve beyinin ihtiyaç duyduğu kanın yeteri miktarda ulaşamamasına neden olur. Akabinde bu rahatsızlığın getirmiş olduğu bulantı, dengesizlik, isteksizlik ve mide bulantısı anormal durumlar ile karşılaşırız.

Peki, boyun düzleşmesinin tedavisi mümkün müdür, yolları nedir?
Sorunuza endişe duymanıza gerek olmayacağını söyleyerek başlayacağımız bir cevap verebiliriz zira her ne kadar rahatsızlığı yaşayanlar için uğraştırıcı ve yorucu bir süreç olsa da elbette tedavisi mümkün.
Boyun düzleşmesinin daha henüz başında olduğunuzu ve yavaş ilerlediğini tespit etmişseniz öncelikle kas gevşetici ve sıcak uygulaması ile tedaviye başlamanız doğru olacaktır. Diyelim ki rahatsızlığınızı uzun bir süreç sonrası yaşadığınız anormallikler sonrası yani geç farkına vardınız. Öyleyse birkaç tıbbi tedavi alternatifinden rahatsızlığın evresine uygun olarak başvurmanız gerekmekte.

Kayroprakti tedavisi
Omurga hareketlerinizi etkileyen duruş bozukluklarını eller beraberinden dıştan yapılan bir işlem sonrası sinir sisteminiz üzerindeki mevcut baskıyı azaltmak amacıyla uygulanmaktadır.

Antalgic Trak tedavisi
Rahatsızlığınızın ve sizin mevcut durumunuza göre dikey veya yatay olarak Antalgic track cihazı yardımıyla omurgalarınız arasındaki disklerin kaydırılarak omurganız üzerindeki baskının azalmasını sağlayan kişiye özel bir tedavi yöntemidir.

Manuel terapi
Bu yöntem alternatifler arasında gerçekleştirilmesi en zahmetsiz ve insan gücüne dayalı bir yöntemdir. Fizyoterapist, masör gibi sağlıklı masaj konusunda alanında gerekli bilgiye sahip kişilerin yardımıyla kaslarınızın gevşetilerek omurga üstü baskının azalması sağlanmaktadır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button