Ana Sayfa / Oyun Dünyası / Blizzard Oyun Dünyası-Meme Kanseri Araştırma Vakfına 13 Milyon Bağış Yaptı

Blizzard Oyun Dünyası-Meme Kanseri Araştırma Vakfına 13 Milyon Bağış Yaptı

Evet arkadaşlar, bugün bir oyun firmasının nasıl bu kadar güzel bir harekette bulunacağına daha şahit olduk. Biliyorsunuz ki sağlık hayatımızın olmazsa olmaz en önemli faktörü. Sağlık olmadan bir şey yapamayacağımız gibi, bunun bilincinde olan oyun firması da geçtiğimiz günlerde, kısa süreli bir etkinlik düzenledi. Düzenlediği etkinliğin detayına gelecek olursak, kadınların son senelerde oranı daha da artan meme kanserine çözüm bulmak adına, Meme Kanseri Araştırma Vakfı (  Breast Cancer Research Foundation )’ na yardımda bulundu ve 12.7 yani yaklaşık 13 Milyon $ bağış toplanarak dünya rekoru kırdılar.

Daha öncesinde ise geçtiğimiz mayıs ayında 2 farklı tişört koyan ve bunları satışa koyan firma aynı şekilde, tişörtlerden gelecek olan tüm parayı bunun için toplayacağını dile getirmişti. Yani Mayıs ayında tişörtlerden elde edilen gelir ve Overwatch oyununun yayınları ile toplanan bağışlar 12.7 Milyon $’ ın üzerinde olmakla birlikte vakfa teslim edildi. Blizzard’ ın CEO’ su ise böyle bir açıklama da bulundu.

” BCRF, kadınların sağlığını desteklemek ve meme kanserini önlemek, tedavi etmek ve tedavi etmek için yeni araştırmalar ve stratejiler geliştirmek için her gün kritik bir çalışma yürütüyor ve biz de onların çalışmalarına bu katkıyı yapmaktan gurur duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki tüm Overwatch oyuncularına, oyuna ve onların cömertliğine olan hevesleriyle bu kadar iyi bir meseleyi olabildiğince desteklemelerinden ötürü minnettarım.” dedi.

Günümüzde özellikle son zamanlarda Twitch sektörünün etkinliği oldukça artmakta, dikkat edenler farkında olacaktır son zamanlarda yayın açmaya başlayan birçok kişi var. Önceden yayın açanların sayısı bir elin parmaklarını geçmezken, şimdi ise 2 elimizle bile sayamıyor olmamız, bir yandan da iyi bir şey. Çünkü böyle etkinlikler düzenleyerek, dünyamızın sadece oyundan ibaret olmadığını, bilinci olan, sorumluluk sahibi insanlar olduğumuzu da; bizi sadece bilgisayar, konsol başında saatlerce oyun oynayan biri olarak görmüyorlar. Bizim de normal diğer insanlardan farkımızın olmadığını aksine böyle önemli, ciddi sayılabilecek işlerde başı çektiğimizi görüp gurur duyuyorlar. Örnek vermek gerekirse, aileniz bilgisayar başında oturmanıza her ne kadar tatil olsa da kızdığını düşünün. Fakat bu yayında tamamen içinizden gelip, elinizden geldiğince de yardım ettiğinizi varsayalım. Aileniz bu durumu öğrendiğinde size aynı gözle bakmayacağına herkes hemfikirdir diye de düşünüyorum. Her ne kadar bilgisayar başında oyun oynayarak vakit öldürsek de, böyle etkinlikler de sorumluluk sahibi olduğumuzu göstermek oldukça gurur verici bir tablo. Bu yazımızın konusuna özel, hasta olanlara acil şifalar; herkese sağlıklı günler diliyorum. Sevgilerle…

Bir önceki yazımız olan Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy Steam' de Yayınlandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları