Ana Sayfa / Oyun Dünyası / BLAST Pro Series CS:GO İstanbul Turnuvası Ne Zaman

BLAST Pro Series CS:GO İstanbul Turnuvası Ne Zaman

Evet arkadaşlar yanlış duymadınız, İstanbul’da gerçekleşecek 6 tane dev takımın içlerinde Space Soldiers’ın da bulunduğu turnuva tarihleri açıklandı. biletler 2 nisan itibari ile satışa sunulacak 10 milyondan fazla oyuncu kitlesinin sahip olduğu ve seyretmenin en zevkli olduğu CS:GO turnuvasının birisi de İstanbul’da gerçekleşecek. BLAST Pro Series sayesinde Türkiye’ ye gelecek olan 6 büyük takımın, oyuncularını izleyip onlarla fotoğraf çektirmeye can atan umarım bir tek ben değilimdir. Aralarında ülkemizi temsil edecek CS:GO takımı olan Space Soldiers’ın da bulunduğu 6 takım, 29 Eylül’de Ülker Sports Arena’da şampiyonluk için yarışacak. Final ayağının İstanbul’da gerçekleşeceği bu turnuva bizlere oldukça fazla keyif vereceği görülüyor. Peki bu 6 büyük takım hangileri?

Turnuvaya katılacak takımlara değinecek olursak; Astralis, Ninjas in Pyjamas (NIP), hepimizin bildiği üzere 2018 Major şampiyonu Cloud9 ve Polonya ekibi Virtus Pro. 250 bin dolarlık ödül havuzu bulunan turnuva dediğimiz gibi Ülker Sports Arena’ da yapılacak. Tabi isimlerini saydığımız takımların sayısı 6 olmadığının biz de farkındayız. Turnuvaya katılacak son takımın daha belli olmamasından dolayı 6. takımı yazamadık. 🙂 Belli olduğunda sizlerinde öğreneceğini, sizlere de duyuracağımızı bilmenizde yarar var.

Bu turnuva  sayesinde 10 milyondan fazla oyuncu kitlesine sahip oyun, dikkatleri İstanbul’da toplamakta. Sizin de favori takımınızın elbette Space Soldiers olduğunu düşünüyorum fakat düşüncelerinizi yorum şeklinde belirtirseniz en azından genel kitle hangi takımları destekliyor, görmek isteriz.

29 Eylül’ün bulunduğu hafta da İstanbul’ da ciddi bir turizm olacağını unutmayın. Belki de Ülker Sports Arena’da birlikte oyun oynayabileceğiniz  doğru oyun arkadaşınızı (pre- mate ) bulursunuz. 🙂

Twitch Türkiye’den de birçok ünlü oyuncunun katılacağı turnuvayı kaçırmamanız gerektiğini ve şimdiden planlarınızı yapmanızı önermem de büyük fayda var diye de düşünüyorum.

Turnuva hakkında daha fazla bilgiye erişmek isteyen  arkadaşlar için veya daha fazla detaya ulaşmak isteyen arkadaşlar için aşağıda ki linkten erişim gösterip, meraklarını giderebilirler.

Bu arada bu organizasyonun Türkiye için büyük önem teşkil ettiğini de unutmamakta yarar var çünkü bu turnuva Türkiye için ilk uluslararası e-spor etkinliği olarak büyük bir önem taşımakta. Bakarsınız artık her bir uluslararası turnuvanın herhangi bir ayağı İstanbul’ da gerçekleşir.

Bilet fiyatlarını merak edersiniz diye de küçük bir detay geçeyim. Bilet fiyatları aralığı 50₺ ile 600₺ arasında değişmekte. Yani ne kadar özel, ne kadar iyi bir yer seçerseniz fiyat o kadar artacaktır. Örnek vermek gerekirse 6. Kategori bilet fiyatı 50₺ iken,  BLASTZone VIP kategorisi 600₺ ile ücretlendirilmekte. Aynı gün içerisinde turnuva şampiyonu belirleneceğini unutmayın. Aynı zamanda Space Soldiers takımımıza da başarılar diliyoruz.

Sevgiyle kalın…

Bir önceki yazımız olan Yerli Lovecraftian Oyunumuz Conarium Oyun İncelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları