Battlefield 5 Ön Satışta ( PS4, XBOX ONE, PC)

Öncelikle tüm arkadaşlara merhabalar, sizde benim gibi Battlefield hastası olduğunuza göre, ortak bir konumuzda daha buluşmaktayız.

Battlefield 5 senaryosu 2.Dünya Savaşı’ na doğru kaydığını söyleyebiliriz. Oyunun çok büyük farklılıklara sahip  özellikle de oynanış ‘gameplay’ inde.  Electronic Arts (EA), Battlefield 5′ in 19 Ekim’ de Amerika Pazarı için PC, XBOX ONE ve PS4 platformunda gün yüzüne çıkacağını duyurdu. Bu tarihe yakın bir zamanda da Avrupa Pazarına çıkacağını tahmin ediyoruz. Dolayısıyla hemen umudunuzu kaybetmeyin. Belki de 19 Ekim 2018 tarihinde bizler de oyuna sahip olabiliriz.

Ön sipariş ile oyunu satın almak isteyen arkadaşlarımız 2 adet paket seçeneği ile karşılaşmakta. Bunlardan biri ‘Standart’ diğeri ise ‘Deluxe’ paket  olarak yayınlanmakta ve  önceden satın alan oyuncularına ekstra ödüller vermekte. Verdiğiniz ön sipariş paketlerine göre bu ödüller de değişecek. Ön siparişlerini standart paket üzerinden veren müşterilere 50-60$ dan sunulmakta ve satın almak istediğiniz firmaya göre bu fiyat biraz değişmekte. Aynı şekilde ‘ben daha fazla ödül istiyorum’ diyen arkadaşlar veyahutta oyun eline geçtiğinde daha fazla özelliğe daha kolay erişim sağlamak isteyen arkadaşlar 70-80$ arasında bir fiyat karşılığında da bu pakete erişim sağlayabilmektedirler. Tabi ki bu fiyatlar Amerika pazarı için geçerli olmakta. Türkiye’ ye göre bu fiyatlar daha ucuz olacaktır. Türkiye’ de ön sipariş vermek isteyen arkadaşlar, oyunun yaklaşık 220₺ olduğunu belirtelim.

Standart paket ile ön sipariş verip oyuna sahip olan arkadaşlarımızın kazanacağı şeylerden birkaçını sizinle paylaşmak istiyorum.

Battlefield 5′ e oyun Beta halindeyken erişebilecek;

Bize sunulan 8 asker setinden 1 tanesini seçip paraşütçü kıyafetini kendi askerimize özelleştirmek;

Size özel görevler verilecek ve bu görevleri yerine getirdiğinizde ekstra ödüller kazanacaksınız;
Battlefield 1′ de bulunan 5 silaha erişim sağlayabilecek ve bu 5 silahı Battlefield 1′ de kullanabileceksiniz, aynı zamanda 5 farklı savaş moduna erişim sağlayacaksınız.
Deluxe paket ile önsipariş veren arkadaşlarımızın kazanacağı şeylerden birçoğu standart paket alan arkadaşlarımızın kazanacakları ile aynı fakat arada küçük, ufak tefek farkları da söz konusu. Demem o ki, eğer bu oyunu kaldıracak sisteminizin olduğunu düşünüyorsanız bu fırsatları kaçırmayın. Çünkü oyun ön sipariş ile kazanacağınız birçok özelliğin oyun yayınladıktan sonra aldığınızda olmayacağını bilmenizde fayda var.

Oyunun resmi yayınlanan resmi Trailer’ ı dilerseniz izleyebilirsiniz. Oldukça ihtişamlı bir oyun olduğunu söylemekte yarar var.

Yapılan resmi minimum sistem gereksinimi ise şu şekilde;

  • İşletim sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: Core i5-6600K, FX-6350
  • RAM: 8 GB
  • Ekran kartı: GTX 660 2 GB, HD 7850 2 GB
  • DirectX sürümü: 11
  • İnternet bağlantısı: 512 Kbps
  • Depolama alanı: 50 GB

BF5 o kadar da üst düzey bir sistem istemediğini belirtmekte yarar var. Oyunun her detayını öğrenmek isteyen arkadaşlarım için  buradan erişim sağlayabilir ve yapılan duyuru, haberlere bakabilirsiniz.

Multiplayer seven arkadaşlar için oyunun yayınlanan resmi multiplayer trailerı burada mevcut.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button