Ana Sayfa / Eğitim / Başaran Nasıl Başarıyor Hiç Düşündünüz Mü

Başaran Nasıl Başarıyor Hiç Düşündünüz Mü

Başarılı bir hayat sürmek insanların ortak hedeflerinden birisidir. Başarmak istiyorsanız yazı dizimizi dikkatle takip etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu yazı dizimde başaran insanların yaşam özelliklerini siz değerli okurlarıma anlatacağım. Keyif alarak fayda bularak okuyacağınız bir yazı dizisi olmasını temenni ediyorum.

Başarılı olmanın ilk yolu istemekten geçer. Başarılı olmak istiyor musunuz? Bu isteğiniz kuru bir istek mi? İsteklerinizi gerçekleştirmek için ne kadar mücadele ediyorsunuz. Üniversite sınavı ücretini yatıran herkes üniversiteyi kazanmak istiyor. Fakat kaç kişi gecesini gündüzüne katıp çalışıyor. Gerçekten isteyen insan kahvelerde sabahlayan değil çalışma masalarında sabahlayandır.

Başarılı olmak için yaşantınızı düzenlemelisiniz. Başarmak sizin için artık yaşam biçimi haline gelmelidir. Sadece sınav akşamı ders çalışma alışkanlığınıza son vermelisiniz. Çalışmalarınızı uygun çalışma dilimlerine bölerek planlı programlı bir biçimde yapmalısınız. Başarılı olabilmek için önce evde kendinize verimli bir çalışma ortamı oluşturmalısınız. Bu ortanda ısı orta şekil olmalıdır. Soğuk hava sizi üşütür, sıcak hava sizi mayıştırır. Çalışma odanızda ışık sol üst köşeden gelmelidir. Aşırı ışık gözünüzü yorar. Az ışık çalışmanızı engeller. Çalışma odanız sesten uzak olmalıdır. Ses çalışmanızı ve dikkatinizi dağıtır.

Başaran nasıl başarıyor sorusuna en güzel cevap, başaran başarmak için çalışmıyor. Çalışmasını sınavı geçmek için yapmıyor. Çalışması süreklidir. Öğrenmek, farklılıkları yaşamak, kendini ifade etmek, kariyer elde etmek için çalışıyor. Bu yüzden çalışmalarınız yaşantınızın bir parçası haline gelmediği sürece başarıyı elde edemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları