Dini Bilgiler

Baş Ağrısının Geçmesi İçin Okunacak Dua

Dua etmek, avuç açıp Allah’tan medet ummak sadece bir sağlık sorunu yaşadığımızda ya da başımıza bir dert musallat olduğunda yapmamız gereken bir şey değildir. Mümkün olan her an ve fırsatta bizi yaratan Yüce Allah’a dua etmeliyiz. Bunu aklımızın bir kenarında daima tutmamız gerekir. Bununla birlikte şifa amaçlı da elbette dua edilmelidir. Bunlardan biri de baş ağrısı için edilen duadır.

Baş Ağrısının Geçmesi İçin Hangi Dua Okunur?

Baş ağrısı bazen öyle şiddetli bir hal alır ki, dayanmak imkansız olur. İlaç kullanmak da fayda etmediğinde insanoğlu son çare olarak Rabbine sığınır. Meryem suresinin 1-4 ayetleri baş ağrısı için etkilidir. Ayrıca Peygamber efendimiz şu duanın okunmasını tavsiye etmiştir: “ Büyük Allah’ın adıyla, zonklayan her damarın şerrinden ve cehennem ateşinin hararetinden, şerrinden yüce Allah’a sığınırız.”

Baş Ağrısı Dua Okumakla Geçer Mi?

Elbette sağlık yönünden bir rahatsızlık hissettiğimizde öncelikle doktora gitmemiz ve onun tavsiyeleri doğrultusunda gerekirse ilaç kullanmamız gerekir. Ancak manevi destek her zaman için şarttır. Unutmayalım ki Cenab-ı Allah’ın bizim edeceğimiz dualara ihtiyacı yoktur ama bizim onun şefaat ve mağfiretine her zaman ihtiyacımız vardır. Bu nedenle baş ağrısı için içten ve gönülden edilecek dua illaki kabul olur.

Baş Ağrısı Geçsin Diye Neden Dua Okunur?

Dua etmek Allah ile kul arasında cereyan eden özel bir iletişimdir. Kul gönülden dua ettiği takdirde her duası Allah katında er ya da geç mutlaka kabul olur. Ayrıca dua etmek biz kulların vazifelerinin başında gelir. O anlarda Allah’a sığınmakla kalmayıp, O’nu anarız ve O’ndan yardım dileriz. Alacağımız bu manevi destek ve güç sayesinde şifa bulmamız kolaylaşır. Şüphesiz Allah adıyla anılan her iş her zaman hayırlıdır.

Baş Ağrısı İçin Bir Başkası Dua Edebilir Mi?

Meryem suresi 1-4 ayetleri baş ağrısına karşı etkili dualardır. Elbette baş ağrısı çeken kişinin dua etmesi daha hayırlı olur ancak, bir başkası da Allah rızası için elbette dua edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu