Baş Ağrısı ve Kalp Çarpıntısı Neden Olur?

baş ağrısı ve kalp çarpıntısı

Baş Ağrısı ve Kalp Çarpıntısı

Sağlık problemlerinin yaygın olanlarından ve stres kaynaklı olan baş ağrısı ve kalp çarpıntısı kişinin sağlığını olumsuz etkileyecek sonuçlara neden olabilir. En tehlikeli sorun olan yüksek tansiyon, beyin kanaması ve felce neden olurken birçok nedenden dolayı bu problemin yaşanması söz konusu olabiliyor.

Baş ağrısı ve çarpıntı stres, regl dönemi, sigara kullanımı ya da aşırı kafein alımı gibi durumlarda çok sık görülmekle birlikte beslenme bozukluğuyla ilgili de olabilir.

Kalp Çarpıntısı Neden Olur?

Kalp çarpıntısının birçok edeni olabilir. Bunlar beslenme kaynaklı ve kalp ve damar kaynaklı olabilir. Demir eksikliği, aşırı kafein kullanımı, yetersiz beslenme gibi etkenler kalp çarpıntısına neden olabilir. Bunun dışında kalp sorunu olanların da kalp çarpıntısı olabilir. Baş ağrısı ve kalp çarpıntısı sürekli hal aldığında bir uzmana görünmek gerekir.

Baş Ağrısı Neden Olur?

Baş ağrısı genelde stres kaynaklı olarak görülür. Ancak başın hangi kısmının ağrıdığına göre değişir. Başın ense tarafındaki ve üst bölgelerinde ağrıların tansiyonun yükselmesinden kaynaklandığı düşünülür. Ayrıca beyin zonklaması olarak bilinen bu durum, kişinin sağlığı açısından rahatsız edici bir hal aldığında tedavi edilmesi gerekebilir.

Stres ve uykusuzluk, akşam aşırı alkol kullanımı da baş ağrısına neden olabilir. Baş ağrısına neden olan birçok problemin giderilmesinde doğal ilaçlar kullanılırken, bazen kan sulandırıcı kullanımı da çok işe yarar bir çözüm olarak tercih edilebilir.

Sigara İçmek

Sigara nedeniyle kişinin sağlıksız olması ve baş ağrısı, kalp çarpıntısı gibi şikayetlerinin olması mümkündür. Bu tür hastalıkların tedavi edilmesinde gereken tedbirlerin alınması durumunda sigara kullanımının kalıcı bir şekilde bırakılması sorunu çözecektir. Sigara kullanımı gibi aşırı kafein tüketimi de bu soruna neden olabilir. Bu yüzden sigara kullanan kişilerde baş ağrısı ve kalp çarpıntısı gibi sorunları görmek son derece normaldir.

 

Son olarak  Kalp Çarpıntısı Anında Neler Yapılmalıdır? isimli konumuzda kalp çarpıntısı sırasında neler yapılabilir hakkında bilgiler vermiştik. İncelemenizi Öneririz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button