Ayak Mantarına Denenmiş Doğal Etkili Çözümler

Ayak Mantarına Denenmiş Doğal Etkili Çözümler

Ayak mantarı toplumda birçok kişide bulunan bir sorundur. Sağlık açısından çok olumsuz etkisi olmasa da estetik açısından son derece kötü bir görüntüye sebep olan bu rahatsızlığı ilaçlarla çözmek çok uzundur. Bunun yerine ayak mantarına doğal çözüm kullanmanız çok daha hızlı olacaktır. Bu nedenle sizlerin bu sorundan çok daha hızlı kurtulmasını sağlamak için sizlere ayak mantarı konusunda en etkili iki doğal çözümü sunacağım. Bunlar ayak mantarınızı yok ettiği gibi eğer ayak kokusundan da şikâyetiniz varsa yok eder. Umut ediyoruz birçok kişi tarafından denenen ve memnun kalınan bu yöntemler sizlerinde mantardan kurtulmasına yardımcı olur.

ayak-mantarina-dogal-cozum

Adım Adım Doğal Çözüm

İlk olarak sizlere ayak mantarına doğal ilaç olan yaş maya tarifinden bahsedeyim. Neredeyse her marketten kolaylıkla erişebileceğiniz yaş maya ayak mantarları konusunda oldukça etkili. Ayrıca uygulanması da son derece basit olan bu yöntem ortalama bir ayda ayak mantarınızda gözle görülür gelişmeler sağlayacaktır. Yöntemi uygulamak için 1 adet yaş mayayı 1 adet ılık suda ezin ve iyice karıştırın ve ayaklarınızı yarım saat bu suda bekletin. Bu işlemi 1er gün arayla uyguladığınızda mantarlarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Yaş maya yöntemiyle ayak mantarlarınızdan kurtulabileceğiniz gibi en az onun kadar etkili olan karbonat yöntemiyle de kurtulabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken 1 litre ılık sura 1 tatlı kaşığı karbonatı serperek iyice karıştırmak. Hazırladığınız bu karışımda ayaklarınızı yaş maya yönteminde olduğu gibi yarım saat bekletin ve çıkarın ayaklarınızı sonrasında iyice kurulayın. Bir hafta boyunca bir gün arayla bu işlemi yapın. Bunun yanında ayakkabınıza ve ayaklarınıza her gün düzenli olarak karbonat serpin. Bu yöntem ayak mantarlarınızı iyileştirir hem de ayak kokunuzu giderir. Sonrasında oluşmasını da engeller.

Doktora ya da her hangi bir yere gitmeden ayak mantarı evde tedavisi yapmanız mümkün. Her mantar farklı türde olabileceğinden bu çözüm sürelerine de yansımaktadır. Bu nedenle işlemler kısa vadede sonuç vermezse uzun vadede denemelisiniz. Ayrıca bu hastalığı atlattıktan sonra tekrar oluşmaması için ayrı bir çaba göstermeniz gerekmektedir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button