Asus ZenFone 3 Özellikleri

Asus ZenFone 3 Özellikleri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olarak gösterilen Asus, masaüstü  ve dizüstü bilgisayar üretme konusunda en iyi seçenekler arasında yer almakta. Ürettiği bilgisayarlar özelliklerininden ziyade sağlamlıkları ile ön plana çıktığını, ürünleri daima sektördeki en güvenilir ürünler olarak görüldüğünü söyleyebiliriz. Bilgisayar ve bilgisayar ekipmanları konusunda milyonlarca kişinin güvenini kazanan Asus, mobil alanına da giriş yaparak akıllı telefon üretimlerine de başlamıştır. Ürettiği akıllı telefonların özellikleri ile ön plana çıkmasına karşın düşük fiyatlar ile piyasaya sürülmesi, birçok kişinin Asus marka telefonlara yönelmesine olanak sağlamış durumda. Piyasalara ZenFone 1, ZenFone 2, ZenFone 4, ZenFone 5, ZenFone 6 şeklinde birçok farklı özelliklere sahip telefonlar süren Asus, yüksek özelliklere karşın fiyat performans ürünleri sunmasından dolayı da tercih edilmekte.

Asus akıllı telefon ailesine geçtiğimiz yıl ZenFone 3 adındaki yeni telefonunu dahil etmiş olup oldukça güzel bir telefonun çıkarılmasına olanak sağlamış durumda. ZenFone 3, rakiplerine oranla QualComm Snapdragon 625 işlemcisini ilk kez kullanacak olması birçok kişinin bu telefona ilgi göstermesine olanak sağlamış durumda. 2017 yılının Mart ayı gibi satışa çıkan telefon, aynı bütçeli rakiplerine oranla oldukça büyük bir fark atmış olup büyük satış rakamları elde etmeyi başarmış durumda. 3GB RAM, 32 GB depolama seçeneğinin bulunacağı en düşük sürümü dahi fiyat ve performans seçenekleri bakımından tüm ihtiyaçları başarılı bir şekilde karşılamakta. 1,799 TL’den satışa çıkan telefon, zaman içerisinde sürekli düşürerek fiyatını 1,499 TL’ye kadar çekmiştir.

Zenfone 3, piyasalar içerisine ilk olarak  3 GB RAM, 32 G depolama seçeneği ile çıkmış olup sonrasında 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile de çıkarak birçok  kişinin ihtiyaçlarına çözümler getirmeye çalışmakta. Arka kamerası 16 MB gücünde olup PixelMaster 3.0 teknolojisi ile güçlendirilmiştir. Sahip olduğu kamera ile 4K Ultra HD videolar çekebilen Zenfone 3, aynı sınıf içerisindeki birçok cihaza göre en iyi görüntü kalitesini müşterilerine sunmakta. Vodafone, Asus ile yaptığı anlaşmalar sayesinde cihazın ülkemizdeki ilk satışlarını üstlenmiş olup herhangi bir vade farkı koymadan peşin fiyatlar üzerinden faturaya ek olarak sağlamıştır. Şu an halen satılan cihazlar, 2019 yılında dahi çıkacak telefonlardan daha iyi özellikler sunduğu gözlemlenmiştir. Gelecek yıl akıllı telefon ürünlerine daha fazla ağırlık verecek olan Asus, Apple, Samsung gibi telefon üreticileri ile üst düzey bir rekabet içerisine girecek gibi görünmekte. Asus’un tercih edilebilmesine olanak sağlayan en büyük avantajı fiyat, performans seçeneği sunmasından kaynaklanmaktadır.

Asus Zenfone 3 Teknik Özellikleri

Ekran: 5.5-inch Super IPS+ LCD, 77.3% ekran-gövde oranı, 1920×1080 çözünürlük

Yapı: Ön ve arka yüzünde konturlu kenar ve metal çerçeveli Corning Gorilla Glass Paneller 2.5D

İşlemci: Octo-core 14nm 2.0GHz Qualcomm Snapdragon 625

GPU: Adreno 506

RAM / Hafıza: 3G RAM / 32GB Hafıza

Arka Kamera: 16M-6P with OIS/EIS/TriTech AF Camera / Color Correction Sensor and dual flash

Ön Kamera: 8MP, 85º wide-angle

Batarya: 3.000mAh Polymer batarya (çıkarılamaz)

Boyutlar: 152.59*77.38*7.69mm

Ağırlık: 155g

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button