Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Cilt sorunları sadece kadınlar için önemli olmadığını, her yaş grubundan her cinsten kişilerin başlarına sorunlar açtığını söyleyebiliriz. Özellikle sivilce ve siyah nokta konusunda sorunlar yaşayan kişiler, sürekli olarak alternatif çözüm önerileri uygulamalarına karşın istediği sonuçları alamadıklarından dolayı şikayet etmektedirler. Cilt sorunları, kişilerin dış görünüşlerinin büyük oranda bozulmalarına neden olduğu gibi cilt yapısında da büyük oranda tahribatlar  meydana getirerek cildin kurumasına neden olurlar. Cilt sorunları ile mücadele etme konusunda son zamanlarda birçok cilt maskelerinin geliştirildiğini görmekteyiz. Doğru bir cilt maskesinin seçilmesi durumunda sivilce ve siyah noktaların azaldığını, meydana gelen izlerin yok olduğunu görebilirsiniz. Bugün bu yazımız içerisinde Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Aspirin maskesinin cilt üzerinde oldukça güzel etkiler meydana getirdiğini öğrenen birçok kişi, bir an önce bu maskenin nasıl yapıldığını öğrenmek istemektedirler. Aspirin maskesi yapılışı sırasında 5 adet kadar koruyucu tabakası bulunan aspirin, 2 tatlı kaşığı ılık su tercihen ilave edilebilecek bak ve yoğurt bulundurmanız gerekmektedir. Eğer malzemeleri tamamladı iseniz bir sonraki bölümde maskenin nasıl hazırlanacağı ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Aspirin Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Daha önce hazırladığımız koruyucu tabakası bulunan 5 adet aspirini bir kap içerisinde çatalın arka tarafı ile ezerek toz haline getiriyoruz. Aspirinlerin iyice toz haline geldiğini görmemiz ile beraber içerisine ılık su eklemeye başlıyoruz. Ilık su eklemesini aspirinin yumuşak, kremsi bir kıvama gelene kadar yapmaya özen gösteriyoruz. Hazırlanan krem içerisine tercihen 1 çay kaşığı kadar bal veya yoğurt ekleyebilirsiniz. Bal ve yoğurdun karışım içerisinde bulunması şart değildir. Bal, kuru cilt yapısını düzenleme konusunda oldukça etkili olduğundan dolayı genellikle cilt nemlendirme işlemlerinde kullanıldığını söyleyebiliriz. Eğer cilt yapınız yağlı ise hazırladığımız maske içerisine biraz limon sıkarak etkisinin daha da güçlü hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Aspirin Maskesi Nasıl Uygulanır?

Hazırladığımız aspirin maskesini nasıl uygulayacağınızı merak ediyorsanız bu kısıma doğru geçiş yapalım. Krem kıvamında olan maskemizi, yüzümüzdeki sivilcelerin, siyah noktaların, kırışıklıkların yoğun olarak bulunduğu bölgelere parmak ucunuz ile sürmeye başlayınız. Sadece yüz bölgesi için geçerli olmayan bu maske, göğüs bölgesinde de bulunan sivilcelerin yok edilmesine olanak sağlamakta. Uygulanan maske ortalama olarak 15 – 20 dakika yüz üzerinde durmalıdır. Maske tamamen kuruduğunda ise ılık su ile yüzünüzü bolca yıkayınız.

Aspirin Maskesinin Faydaları

  • Sivilcelerden dolayı tahriş ola cilt yapısının sakinleşmesine olanak sağlar.
  • Sivilcelerin kısa sürede yok olmasına olanak sağlayarak var olanların tamamen ortadan kalkamasını sağlar.
  • Sivilcelerin meydana getirdiği cilt lekelerinin etki göstermesinin önüne geçer
  • Cildin doğal bir görünüm kazanmasına olanak sağlayarak pürüzsüz, yumuşak olmasını sağlar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button