Ana Sayfa / Teknoloji / Araç Ruhsat Yenileme ve Yeni Ruhsat Çıkarma Ücretleri 2017

Araç Ruhsat Yenileme ve Yeni Ruhsat Çıkarma Ücretleri 2017

Araç Ruhsat Yenileme ve Yeni Ruhsat Çıkarma Ücretleri 2017

Bugün sizlerle birlikte araç ruhsat yenileme ve yeni ruhsat çıkarma ücretleri 2017 yılı verileri üzerinde durarak fikir sahibi olacağız.Trafik tescil işlemleri konusunda yakın bir zaman dilimi içerisinde çok çeşitli yenilikler yapıldı ve ücretler konusunda hemen hemen her sene yeni seçenekler ortaya çıkarılıyor diyebiliriz.

Ehliyet sistemlerinde de AB sınıflandırmaları içerisinde düzenlemeler meydana getirildi ve artık beklenenden çok daha farklı bir sürecin içerisine girdik. Ruhsat, aracınızın olmazsa olmaz parçalarından birisidir ve trafik ruhsat tescil ücretleri ile alakalı olarak şuan uygulamada olan en güncel fiyat tarifesini sizlere sunarak fikir edinmenize yardımcı olmak istiyoruz.

2017 Araç Ruhsatı Çıkarma Ücretleri

Ruhsat çıkarma işlemlerinde geçmişe nazaran çok daha farklı ücret tarifeleri uygulanıyor. Takdir edersiniz ki artık Türkiye, tüm alanlarda AB kurallarına uyumlu bir şekilde hareket ediyor ve bu anlamda en büyük yenilikler trafik alanı içerisinde yapılıyor. Yeni ehliyet sistemi de bunlardan en farklı olanı oldu. 2017 yeni ruhsat tescil işlemleri konusunda uygulanmakta olan fiyat tarifesi aşağıdaki gibidir;

  • Şoförler Odasından Nakil Dosyası Ücreti: 1,25 ₺
  • Motorlu Araç Tescil Belgesi Ücreti: 88,00 ₺
  • Motorlu Araç Trafik Belgesi Ücreti: 117,00 ₺

Olacak şekilde ücretlendirmeler hali hazırda yürürlükte olacak şekilde uygulanmaktadır. Tabi ki bu fiyatlar, ek ödeneklerin çıkması ile birlikte güncellenebilir ya da adınıza ceza olması durumunda da farklılıklar meydana gelebilir.

2017 Araç Ruhsatı Yenileme Ücretleri

Araç ruhsatı yenileme, özellikle LPG ya da araç üzerinde yapılan değişimler sonrasında uygulanan ve atlanmaması gereken önemli detaylar arasında yer alıyor. Tabi ki uygulama da buna göre farklı fiyat seçeneklerini sizlere sunuyor. Trafik ruhsat yenileme ücretleri konusunda uygulanan ücret tarifesi aşağıdaki gibidir;

ARACA LPG TAKTIRILMASI YA DA LPG’DEN BENZİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ DURUMUNDA

Motorlu Araç Tescil Belgesi Ücreti: 88,00 ₺

BELGELERİN ZARAR GÖRMESİ VE ARAÇ ÜZERİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİK DURUMUNDA

Motorlu Araç Tescil Belgesi Ücreti: 88,00 ₺

Motorlu Araç Trafik Belgesi Ücreti: 117,00 ₺

Bir önceki yazımız olan LPG Ruhsata Nasıl İşletilir? LPG Ruhsata İşletme Ücreti 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları