Ana Sayfa / Teknoloji / Apple’ın yeni Pazar Stratejisi Dünyaca Ünlü Komedyen

Apple’ın yeni Pazar Stratejisi Dünyaca Ünlü Komedyen

Apple’nin Yeni Reklam Yüzü Dünyaca Ünlü Komedyen Oprah Winfrey

Dünya teknoloji devi Apple’nin farklı satış stratejileri uygulamalarıyla sürekli olarak sektörel gündemi meşgul ettiğiniz biliyoruz. Son dönemde ise marka kanallarından gelen söylentilere göre Apple, yeni pazarlara giriş için Dünyaca ünlü komedyenle vardığı anlaşma kapsamında yeni bir satış stratejisi üzerinde yoğunlaştı.
Dünyaca ünlü komedyen ve televizyon yıldızı Oprah Winfrey ile Apple uzun vadeli bir anlaşmaya varıldığı söylenirken bu doğrultuda Apple’nin mevcut veya yeni ürünlerinde bir Dünya ülkesine ait pazara giriş yapabilme aşamasında kullanıcıların gönlünü klasik televizyon reklamlarından ziyade onları güldürerek fethetmeyi amaçlıyor. ABD televizyon tarihinin reytingleri altüst ettiği bilinen ünlü komedyenin katkısı ile farklı konsept de program yapılması markanın planları arasında.
Oprah Winfrey’in Apple olan anlaşması ile kullanıcı potansiyelini onların düşünceleri ile daha iç içe olabilmeyi hedeflediği düşünülürse, ünlü sunucunun takipçileri müşteri potansiyeli marka için gözle görülür bir etki yaratması kaçınılmaz denilebilir. Aynı zamanda markanın Reesse Witherspoon ve Steven Spielberg gibi tanınmış isimlerle de yine yeni stratejisi dahilinde anlaşma imzaladığı da bilinmekte. Hem Apple hem ünlü komedyen için anlaşma sonrası alınacak verim ve geri dönüşlerin hedefleri karşılayabilecek mi ? kullanıcı potansiyeli taşıyan yeni bireyler bu strateji ile markaya olan ilgisini arttıracak mı ? gibi daha pek çok sorunun cevabı ise ilerleyen günlerde resmi satış rakamlarının ortalamaları ile belli olacak.

Son olarak bir önceki yazımız olan Evden Ek İş Yaparak Para Kazanma Yolları başlıklı makalemizde evde ek iş, evde ek iş yapmak ve evden para kazanmak hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları