Teknoloji

Apple Watch Series 4’ün Farklı Özellikleri Ve Türkiye Satış Fiyatı

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Apple işletim sistemleri, akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarların yanı sıra giyilebilir teknoloji ürünleriyle de göz dolduruyor. Son teknoloji ürünler ile teknoloji sektörüne yön veren Apple iPhone etkinliğinin gerçekleştiği sırada Apple Watch Series 4 ürününün özelliklerini tanıttı. Sağladığı birçok avantajla kullanıcılarını heyecanlandıran Apple Watch Series 4, sunulan yeni özellikleri ve güncellemeleri sayesinde oldukça dikkat çeken bir akıllı saat olmuş. Kusursuz ve modern tasarımının yanı sıra donanımsal olarak da yenilenen saat, teknoloji tutkunlarının ilgisini çekti. Apple tarafından 12 Eylül tarihinde düzenlenen iPhone etkinliğinde tanıtılan en yeni akıllı saat Apple Watch Series 4 birçok yenilik ve güncelleme ile geliyor. Tasarımı değişen akıllı saat, artık yeni özelliklere de sahip.

Apple Watch Series 4 Oldukça Merak Ediliyor
Giyilebilir teknoloji alanında da uzman olan Apple’ın son teknoloji donatıları ile beenmiş olan ürünü Apple Watch Series 4 , yeni modeliyle göz dolduruyor. Yeni model Apple Watch Series 4’te kasa büyüklükleri 40 ve 45 mm olarak sunuluyor. Tüketicilere iki farklı seçenek sunan akıllı saat, şimdiden tüketicileri heyecanlandırmayı başardı. Kasaları büyüyen saatin aynı oranda ekranı da büyüdü. Teknolojiyi olduğu kadar modeyı da takip eden Apple, eşsiz tasarımıyla piyasaya sunduğu akıllı saat ile şimdiden sektörün nabzını tutmaya başladı. Artık Apple Watch Series 4’ün ekranı sırasıyla yüzde 35 ve yüzde 32 oranında daha büyük olacak. Ekranın büyümesiyle beraber bu ekrana yeni uygulamalar da yerleştirilecek. Bunun yanında yeni kadran seçenekleri de eklenmiş.

Akıllı saatte kullanılan işlemci Apple S4 oldu. 64 bit tabanlı olan bu işlemci, Apple tarafından yapılan açıklamaya göre bir önceki işlemciye oranla iki kat daha hızlı. Hız faktörünün oldukça önemli olduğu günümüzde böyle bir güncelleme yapılması Apple’ın kusursuzluk anlayışından ortaya çıktı.

Cihazda aynı zamanda ivmeölçer ve jiroskop da güncellendi. İşletim sistemi olarak watchOS 5 kullanan akıllı saatte güncellemeye rağmen pil ömrü yine aynı kalmış: 1 gün. Kullanıcıların 1 gün sonrasında cihazlarını yeniden sarj etmeleri gerekiyor. Bu durum biraz can sıkıcı olsa da Apple, teknoloji çözümleriyle bu duruma da karşılık veriyor.

Düşme algılama sistemi sayesinde kullanıcılarına birçok fayda sunan Apple, deyim yerindeyse kullanıcılarının hayatlarını kurtarıyor. Düşme sensörü bulunan akıllı saati takan bir kişinin düşmesi ve 1 dakika boyunca düştüğü yerden kalkmaması durumunda sistem otomatik olarak acil durum moduna geçiyor. Kişinin daha önce saate entegre ettiği iki kişi aranarak durum bildiriliyor. Acil durum özelliği, özellikle tek başına yaşayan yaşlılar veya genç çocuklar için oldukça faydalı bir fonksiyon olarak görülüyor.

Apple Watch Series 4’ün Farklı Özellikleri
Apple Watch Series 4’ün en büyük yeniliği ise EKF, yani elektrokardiyogram çekebilmesi olarak lanse edildi. Amerika’da ilaç gibi medikal cihazları denetleyen kurum olan FDA tarafından da onaylanan Apple Watch Series 4, kalp ritmindeki düzensizlikleri ölçerek özellikle kalp krizi geçirmiş ya da geçiren kişilerin sağlığını kontrol etmede yardımcı olacak. Bu sayede küçük bir sağlık görevlisi görevi gören Apple Watch Series 4, kişiye birçok fayda sağlayacak.

Tek başına yaşayan insanlar için biçilmiş kaftan olan akıllı saat, aynı zamanda 50 metreye kadar su altında kullanılabilecek. 399 dolar ile satışa sunulan saati telefonun LTE bağlantısına sahip olan sürümünü tercih etmek istemeniz durumunda fiyatı 499 dolara çıkıyor. Saat, 14 Eylül’den itibaren siparişe çıkacak ve 21 Eylül tarihinden itibaren satışa sunulacak. Türkiye’de 3.499 TL başlangıç fiyatından satışa sunulacak olan saat için şimdiden ön siparişler verildi. Aynı saatin 44 mm çerçeve büyüklüğündeki modeli ise ülkemizde 3.749 TL üzerinden satılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu