Ana Sayfa / Genel / Anne Ve Babalar için Tavsiye 10 Film

Anne Ve Babalar için Tavsiye 10 Film

Uzmanlar tarafından hazırlanan bu listede temelde aileye çocuk sevgisi üzerine ve aile bağlarına dayalı dersler içeren filmler özellikle listeye eklenmiştir. İçerdiği konular sizde farklı duygular oluşturacak ve ebeveynlik üzerine bazı dersler çıkarmanızı sağlayacak. Gelin filmlerin bu konularda nasıl bir yol izlediğine beraber bakalım.

3 İdiots – 3 Aptal

Çoğu öğrencinin yandığı ve ailelerin sürekli olarak şikayet ettiği ülkemizin eğitim sistemini de Hintliler başarılı bir şekilde eleştirmiş. Hindistan’ın en iyi üniversitesinde okuyan 3 arkadaşın ailesiyle ve eğitim sistemiyle yaşadıklarını eğlenceli ve aynı zamanda eleştirel bir dille bu film bize sunuyor.

What Maisie Knew – Arada Kalan

Anne ve babasını boşanma sonrasında hayatlarına yeni giren kişilerin arada kalan bir çocuğa olan etkilerini anlatan film boşanmanın çocuğa etkisin anlatırken, boşanma sonra yanlış davranışları da göstermektedir.

Babam Ve Oğlum

Ülkemizde oldukça başarılı olan ve beğenilen bu filmde üniversite için evinden ayrılan bir babanın tekrar eve dönmesi sonrasını anlatmaktadır. Özellikle babalık üzerine derin dersler ve anlamlar içeren bu filmde hem yerli bir yapım olması hem de kültürümüzü direk olarak yansıttığı için sizi daha çok etkileyecektir.

Beyaz Balon

Bir çocuğun bakış açısından konuyu anlatan bu filmde derin dersler yatmaktadır. Balıkları için akvaryum almaya çalışan bir kızın yaşadıkları ve kurduğu diyaloglar herkese der niteliği taşıyor.

I Am Sam – Benim Adım Sam

Zekası düşük olan Sam`in bir kızı vardır ve mutlu bir şekilde yaşamaktadır. Kızı büyüdükçe ona bakmakta zorlanır ve devlet görevlileri kızını ondan alır. Büyük bir üzüntü yaşayan Sam kızın geri almak için ise tutacağı avukata sevgi hakkında dersler verecektir.

Dedemin İnsanları

Dedemin İnsanları”, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. İnsanların birbirini ötekileştirmesini, ezmesini ve birçok farklı davranışını ele alan bu fil yerli sinemadaki başarılı işlerden biri.
Hachiko – Haçiko

Hayvan sevgisi gerçekten karşılıksızdır. Bir hayvanın sizi sevmesi asla yalan değildir. Bir profesörle onun köpeği arasındaki bağı anlatan bu filmde izlerken duygulanmamanız mümkün değil.

Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak

Onca imkansızlık içinde bile hayallerini gerçekleştirmeye çalışan köylü bir çocuğun azmi ve çabası sizin için hayatta başarının sırlarına dair dersler barındırmaktadır. Köylü yaşamını oldukça sempatik ve eğlenceli bir şekilde sunun bu film, oldukça beğenilmiş bir filmdir.

Les Choristes – Koro

Disiplinsiz ve başarısız öğrencilerin okuluna gönderilen bir müzik öğretmeni gördükleri karşısında hayal kırıklığına uğrar. Ama bir amacı olan bu müzik öğretmeni müziğin gücünü de kullanarak öğrencilere dersler verecek ve onların tekrar hayallerini zihinlerinde canlandıracaktır.

Lorenzo’s Oil – Lorenzo’nun Yağı

Yakalandığı hastalık sonucu birkaç yıl ömür biçilen bir çocuğun ailesinin tedavi arayışını ve aynı zamanda kalan hayatını mutlu geçirmesi için çabalamalarını anlatan bu filmde, çocuk sevgisine dair derin duygular barındırmaktadır. Bu filmin gerçek hayattan alıntı olması ve filmdeki çocuk karakterin yaşamını kaybetmiş olduğunu bilmek sizi daha fazla etkileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları