Ana Sayfa / Teknoloji / Android Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Android Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Android Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Bilgisayarlar üzerinde sıklıkla görmeye alışık olduğumuz güvenli mod durumu akıllı telefonlar içinde geçerli olduğunu, birçok kişinin telefonlarını güvenli bir şekilde kullanılması için akıllı mod üzerinden stabil bir şekilde yürüttüklerini söyleyebiliriz. Güvenli mod ile çalıştırılan bir telefonda telefon sahibi tarafından belirlenen bazı uygulama ve oyunların çalışmayacağını, telefonun sadece temel işlevleri yerine getirebilecek şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Bazı durumlarda çalıştırılmak istenen programların ve oyunların çeşitli sorunlar meydana getirmeleri ondan dolayı da güvenli mod üzerinden telefon açılmak istenmekte. Güvenli mod üzerinden denenen uygulama ve programlar tamir edilerek normal kullanıma sunulmakta. Bugün, bu yazımız içerisinde android güvenli mod nasıl açılır?
Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Android Cihazları Güvenli Mod Üzeriden Açma

Daha çok akıllı telefon sahipleri tarafından zor durumlarda kullanılmak üzere geliştirin güvenli mod oldukça basit adımların uygulanması ile aktif hale gelebilmekte. Android tabanlı akıllı telefon üretimimde bulunan şirket sayısı çok fazla olmasına piyasaya sürülen telefonların temelde aynı sistem üzerine kuruldukları söyleyebiliriz. Aradaki tek farkı sahip olduğu özelliklerden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bu yazımızda her Android tabanlı telefon için geçerli olan Güvenli Mod sisteminin anlatımını yapacağız.

Android cihazları güvenli mod’da açmak için öncelikle telefonları kapalı konuma getiriyoruz. Sonrasında ise cihazların açma düğmesine basarak markalara ait logo ekranlarının gelmesine kadar bekliyoruz. Samsung, LG, HTC ya da Nokia ayrımı olmaksızın üretici firmanın logosunu gördükten sonra ses kısma tuşuna basılı tutuyoruz. Kilit ekranı karşımıza çıkan ses kısma tuşuna basılı tutuyoruz. Kilit ekranının karşımıza çıkması ile beraber güvenli modda sonuçta gelebileceğiz.

Bu telefonu üreticileri cihazın açarken kendine özel bir sistem oluşturmak ses kısma tuşu yerine ses açma tuşunu kullanabilirler.

Bu anlatımın yukarıda belirttiğimiz üzere tüm Android tabanlı Akıllı telefonlarda geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Güvenli mod içerisinde yapılan tüm işlemlerin kalıcı olmadığını, güvenli moddan çıkılması ile beraber yaptığınız tüm işlemlerin silineceğini bilmeniz gerekmekte. Cihazları güvenli moddan çıkarmak isteyen kişilerin yapması gereken tek bir şey vardır. Cihazlarını yeniden başlatan kişiler, güvenli moddan çıkış yapıldığını gözlemleyebilmektedirler.

Güvenli Mod ile telefon kullanımı özellikle anne ve babalar tarafından tercih edilmekte. Çocuklarının güvenli bir şekilde telefon kullanmalarını isteyen ebeveynler, güvenli mod üzerinden kontrolü tamamen ele alarak istedikleri şekilde bir kullanım ortamının meydana gelmesine olanak sağlamak. Bilgisayar üzerinden güvenli mod kullanımının çok fazla yaygın olmamasına karşın akıllı telefon kullanıcılarının güvenli moda bayağı ilgi gösterdiklerini söyleyebiliriz. Son zamanlarda piyasaya sürülen bazı akıllı telefonların güvenli mod açılışlarının farklı olduğunu görmekteyiz. Yeni bir telefon alan kişiler, ilk olarak kullanma talimatlarını okuyarak telefonlarını nasıl güvenli moda alabileceklerini öğrenebilirler. Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda her zaman olduğu gibi bizlere iletişim ya da yorum bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları