Ana Sayfa / Teknoloji / Android DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?

Android DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?

Android DNS Değiştirme nedir nasıl yapılır acaba diyenlerin sesi kulağıma geldi ve android DNS değiştirme işlemi hakkında resimli anlatım yaparak bilgilendireceğiz. Son yıllarda kullandığımız internet’in yavaşlığı can sıkmaya başladı. Bir kaç yöntem varken en iyi seçenek DNS değiştirmek oluyor.
Android DNS değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Android Telefon, Tablet vs cihaz kullanıyorsanız eğer DNS ayarını değiştirmek için WİFİ kablosuz ağ‘a bağlanmanız gerekmektedir.

Cihazımızdan bir kablosuz ağa bağlanıp işleme koyuluyoruz.
Bağlandığınız int ağına bir süre basılı tutun karşınıza çıkacak seçenekten Ağları Yönet Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster ayarını seçtikten sonra DHCP yazan yere tıklıyoruz ve Statik seçeneğini seçiyoruz yana doğru açılan sekmeden DNS 1’e 8.8.8.8 ve DNS 2’ye 8.8.4.4 rakamlarını yazdıktan sonra kaydet yapıyoruz. Eğer isterseniz DNS 1 ve DNS 2 seçeneğine farklı DNS adresi yazabilirsiniz.

Bu işlemide yaptıktan sonra girmek istediğiniz engelli sitelere sorunsuz bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Bir sorun ile karşılaştığınız zaman yorum kısmandan bizlere çekinmeden sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarların hayatımızda ki yeri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları