Ana Sayfa / Teknoloji / Amazon Oyuncak Satmayacak

Amazon Oyuncak Satmayacak

Teknoloji haber kategorimizde, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon ile ilgili önemli bir haberimiz var. Biliyoruz ki, amazon, dijital kitaptan televizyona, arabadan oyuncağa kadar her şeyin sınır ötesine kolayca satışı ve naklini gerçekleştiren dünyanın en büyük alış veriş şirketidir. Ancak bu dev e-ticaret sitesi, satış yelpazesinden geçtiğimiz günlerde yumuşak oyuncakları çıkardı. bunun nedeni de güvenlik tabi. Teknoloji haberi okumaya devam edin.

Amazon Neden Oyuncak satmayacak

Bu hackerlerin el atmadığı ve bozguna uğratmadığı alan yok, sonunda yumuşak oyuncak pazarında da bir hinlik yaptılar ve yumuşak oyuncaklara gizli kameralar yerleştirerek çocukları, onların ailelerini izlemeye başladılar. Böylece belki dikkate değer bir görüntü elde edebilir ve bu bilgi ile şantaj bile yapabilirler. Amazon buna aracı olmak istemedi. Dünyanın akıllı telefon online mağazası olan CloudPets mağazasını kapattı. Mozilla Firefox firması, bu güvenlik açığını görüp amazona bildirince, amazon da yumuşak oyuncak satmama kararı aldı. Akıllı oyuncaklarda sürü ile yeni yazılmış virüs paketleri olduğu görüldü.

 

İnternet Güvenli değil, Oyuncaklar da güvenli değil

Güvenlik ihlali olduğundan amazon da bu riske girmek istemedi ve çocukların gizliliği ve güvenliğini bozdurmamak için satışı geçen hafta durdurdu. Ayrıca Blu telefonlar için de satış yok. 2017 yılında uzun bir çalışma sonucu hackerlar Cloutpets spiral oyuncakların yazılımını hacklemeyi başarmıştı. Konuşulan sesler, görüntüler, onlar tarafından kayıt altına alındığı için böyle bir karar alındı. Hackerlerin ulaşıp kirletmediği alan yok, onlar belli çıkarlar elde etmek için her türlü çirkin yolu deniyorlar. Elbette beyaz şapkalılardan söz etmiyoruz tabi. Onlar da hacker ama iyi taraftalar. Haberleşme ve internet güvenliği; %100 sağlanması mümkün olmayan bir konudur. Her internet kullanıcısı her an bilgilerinin çalınması tehlikesini yaşıyor. Bu açıdan internete bağlanan tüm akıllı cihazlarda, çok önemli bilgilerin ve şifrelerin bulundurulmaması çok önemli bir konu… Gördüğünüz gibi oyuncaklara bile dadanan Hacker’ ların ne yapacağı ön görülemez.

 

 

amazon, oyuncak satışı,CloudPets satışları,

 

Son olarak bir önceki yazımız olan WhastApp Kurucusu Facebook'tan Ayrıldı başlıklı makalemizde facebook, jan kum ve jan kum istifa etti hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları