Alt Tuşu ile Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır

            Merhaba arkadaşlar. Türkçe dil bilgisi konusunda pek çok çalışma üretiyoruz ve ihtiyaçlarınıza dair sunduğumuz bu çalışmaları her zaman daha verimli, daha profesyonel detaylar dahilinde ortaya çıkarıyoruz. Sizin için ürettiğimiz birbirinden farklı fırsatlar, estetik detaylar ve kaçırılmayacak fırsatlar için geç kalmayın ve sitemizi kullanmaya başlayın. Hemen hemen herkes için öncelikli bir yenilik sağlayacak olan sitemizde, Alt Tuşu ile Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır sorusuna cevap bulmaya çalıştık ve en kolay anlatımlar ile bir liste hazırladık.

Yan yatmış sekiz şekli olarak da bilinen sonsuzluk işareti, ebediyetin sembolü olduğu için, çoğu yerde kullanılmaktadır. Genellikle bu işareti yapmak için sırasıyla Alt Tuşu + 8734 tuşlarına basmanız gerekiyor. Bu sayede ∞  söz konusu sonsuzluk işaretini yapabiliriz. Tabi bazı bilgisayarlarda bu durum sonucunda üçgen bir işaret çıkabilir. Bu durumu çözmek adına başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem üzerine geliyoruz ve oradan aradığımız diğer karakterleri de rahatlıkla bulabiliyoruz.

Aslında oldukça sık kullanılan bu işaretler, genellikle karakter eşlem üzerinde bulunuyor. Kısa yollar ile pek yazılmıyor. Tabi sık sık bu işareti kullanmak isteyen kişilerin yaptığı çeşitli kolay yöntemler de var. Mesela internet üzerinde yapacağınız bir arama ile ihtiyacınız olan bütün işaretleri tek tek bulun, sonra o işaretleri kopyalayıp masa üstünüze bir not defterine yapıştırın. Ardından lazım oldukça oradan seçin ve kopyalayın. Bu tarz işlemleri kullanarak da rahat bir çalışma fırsatına dahil olabilirsiniz. Sizin için ürettiğimiz hemen hemen her türlü çözümü, online olarak ön plana çıkarmaya devam ediyoruz.

Related Articles

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button