Almanya Hakkında Daha Önce Duymadığınız 10 Garip Bilgi

Almanya denilince Nazilerin akıllara gelmesi ne kadar da garip bir şey değil mi? Almanlar bu konuda bir değişim yapmaları gerekecek sanırım çünkü Nazilerin olumlu hiçbir tarafı yok. Neyse biz konumuza dönelim. Almanya hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Bu yazımızda Almanya hakkında en tuhaf bilgileri ele alacağız.

  • Ceza

    1982 yılında gerçekleşen Dünya Kupası maçlarında Almanya takımı hiçbir penaltıyı kaçırmadı. Bunun nedeni ceza korkusudur. Eğer penaltıyı kaçırırsa fena biçimde cezalandırılmaktaydı.

Eroin


Yine 1982 yılında Alman bilim adamları ilk ağrı kesiciyi geliştirdi ve bunu savaşan askerler yolladı. Gerçekten de ağrılarda azalma oldu fakat bunu sadece ağrı kesici sağlamadı. Almanlar daha da rahatlanmak için ağrı kesici ile beraber eroinde almaya başladı. İlk ağrı kesiciyi üreten Bayer günümüzde dahi birçok ilacı üretmeye devam etmektedir.

Komik Almanlar

Almanlar ile sohbet eden kişiler Almanların çok sıkıcı olduğunu söyler aslında bu yanlış çünkü çıkardıkları devrim kitapları tam 200 yıldır dünyayı güldürüyor.

Naziler

Almanlar denilince direk Naziler aklımıza geliyor çünkü adamlar tüm dünyayı fethetmeye karar vermişti yani bu oldukça normal. Fakat bu noktada Nazilerin diktatörlüğü altında aslında bilim de geliştir hatta ilk ateş üfleyen silahı Naziler keşfetmiştir.

Multikulti

Merkel 2010 yılında gerçekleştirdiği basın açıklamasında Multikultinin başarısız olduğunu açıkladı. Bu göçler ile alakalı bir durumdur. Medya göçlerin birçok soruna yol açacağını söyledi ve halk da acayip gaza geldi. Almanya’daki göçmenler herhangi bir suça karışmamışken göçmenleri istemeyen ırkçı Almanlar birçok suç işledi.

Konsantrasyon

İnsanlık için kara bir tarih olan Naziler döneminde Almanlar birçok işkence ve insanlar üzerinde deneyler yaptılar hatta bu deneylerde önce konsantre bile olmaya çalışıyorlardı.

Göç Krizi

Almanlar göçmenlere karşı oldukça şiddetle karşı çıktılar özellikle de erkek Almanlar. Çünkü Almanya’ya göç eden 1 milyon erkek göçmen demek Alman erkekleri için rekabet alanının genişlemesi demekti.

Yozlaşan Almanlar

Deutsche adlı banka Hitlere bağlıydı ve Yahudilerin toplatıldığı zaman onların eşyalarını alarak dünyada satan bir bankaydı. Tahmini olarak 10 Milyar dolarlık bir para kazandığı düşünülüyor.

150 Yıllık Arayış

1971 yılında Bismarck tarafından sunulan yasada birleşik Almanya hayali gerçekleştirmek isteniyordu anca ulus devlet fikri burada pek işe yaramadı ve savaştan sonra ayrılan Alman halkları birleşme taraftarı değildi. Almanya’nın ilk kurucusu Demir Şansölyesi Otto Von Bismarck zamanının en etkileyici adamlarından biridir ve bugünün Almanya’sını şekillendiren ilk isimlerdendir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button