Akıllı Telefonlar İçin En Güzel Duvar Kağıtları-HD

Teknoloji her geçen gün yenilikler ile karşımıza çıkmaktadır. Yenilikler yaptığı en çok cihazlar arasında mobil cihazlar, akıllı tabletler ve bilgisayarlar yer almaktadır. Bu cihazlar üzerine sürekli yeni eklemler ve güncellemeler yapılmaktadır. Yeni bir özellik daha kazanarak karşımıza çıkan bu cihazlar, görüntüleri ile de pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başarmaktadır. İnsanların bu cihazlarda dikkat ettiği ilk nokta görüntü olmaktır. İnsanlar bu cihazların hem dış görünüşlerini,  hem de iş görünüşlerini değerlendirilmektedir. Bu tasarımlar, bazı kişiler için sıradan arka plan olarak değerlendirilse de, bazı kişiler için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Hem uygulamalarda, hem telefonun masaüstünde, hem de kilit ekranında farklı tasarımlar kullanılabilmektedir. Yani bu geniş model çeşitlerine sahip olan tasarımlar, her alanda kullanılabilmektedir. Bu modellere internet üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür. Telefon duvar kağıtları indirerek, çeşitli arka plan tasarımlarına sahip olabilirsiniz. Arka plan olarak kullanabileceğiniz bu tasarımlar, aynı zamanda almış olduğunuz telefonda da bulunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Duvar Kağıdı Uygulamaları

Bazı kişiler için oldukça büyük bir değere sahip olan bu duvar kağıtları bazı uygulamalar sayesinde daha da kullanışlı hale gelmektedir. Bu uygulamalar sayesinde istediğini gibi bir duvar kağıdına sahip olmanız mümkündür. En çok kullanılan bu uygulamaların başında ise Tapet adındaki uygulama yer almaktadır. Bu uygulama eski zamanlarda duvar dekorasyonunu verilen bir isim olarak bilinmektedir. Bu uygulama sayesinde sizde verilen grafiklerden yardım alarak kendi duvar kâğıdınızı oluşturabilirsiniz.

Shake Them All! Live 2 Wallpaper uygulaması yaratıcılığı ve hareketi sevenlerin severek kullanacağı uygulamalardan birisidir. Bu uygulamada arka planınız sizin hareketleriniz ve yönlendirmelerinize göre hareket etmektedir. Özellikle telefonu salladığınız durumlarda rahatlıkla gözle görülebilir bir hareketlenme olduğunu fark edebilirsiniz. Farklı renk ve tasarım çeşitleri ile herkesin kendine uygun bir model bulabileceği bu uygulama, kullanan kişiler tarafından büyük bir beğeni toplamıştır.

Klasik tarzda arka plan kullanmak isteyen kişilerin tercih ettiği uygulamalardan birisi ise Backgrounds HD Wallpapers 50M+ uygulamasıdır. Bu uygulamada 7000’den fazla duvar kağıdı bulunmaktadır. Klasik renklerde ve basit desenler olmasına rağmen oldukça fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Diğer uygulamalara göre biraz daha basit bir uygulama olsa da, klasik ve sadece tasarımları sevenlerin tercihleri bu uygulamadan tarafta olmaktadır. Bitkilerden, gökyüzündeki yıldızlara kadar farklı çeşitleri bulunmakta olan bu uygulama, şimdiye kadar bu uygulamayı kullanmış olan kişileri gayet memnun etmiştir.
Bir diğer uygulama ise şeffaf sevenler için oldukça uygundur. Trasnparent Screen uygulaması sayesinde arka planınıza diğerlerinden daha farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu uygulama, telefonunuzun arka kamerasının yakalamış olduğu açılara göre kendine bir görünüm verir. Yani siz nasıl hareket ederseniz ve telefonun arkası nereye dönükse, arka planınızda o görüntü olacaktır. Yani telefon duvar kağıtları hareketli kategorisinde kendine arka plan arayan kişiler için bu uygulama oldukça işe yarayacaktır. Ancak bu uygulamayı kafanızın karışmasına ya da sizin için farklı sorunlar yaratabileceğinizde göz önünde bulundurarak kullanmalısınız.

Bu uygulama dışında en sık kullanılan uygulamalardan biriside Minima’dır. Bu uygulama özellikle parallax özelliği sevenler için tasarlanmıştır demek mümkündür. Bu uygulamada yer alan hd telefon duvar kağıtları, kullanıcılara üç boyutlu bir görünüm kazandırmaktadır.  Büyük bir emek vererek tasarlanmış olan bu özel tasarımlar, sizin hareket ettiğiniz yöne doğru hareket ediyor gibi görünmektedir. Bu uygulamanın ücretsiz olan bölümünde beğenerek kullanabileceğiniz 35 duvar kağıdı bulunmaktadır. Bu modeller arasından zevkinize uygun olanını seçerek kullanabilirsiniz.

Muzei Live Wallpaper uygulaması da hareketli arka plan sevenlerin kullanmayı tercih ettiği uygulamalardan birisidir. Bu uygulamada sanal içerikler yer almaktadır. Farklı desenlerin ve tabloların yer edindiği bu uygulamada arka plan, uygulamaları görebilmeniz için bulanık görünür. Ancak daha sonra ekrana dokunduğunuzda istediğiniz netlik yeniden oluşur.
Bu görseller herkesin zevklerine uygun olarak tasarlanmıştır. Farklı başlıklar altında incelenebilecek olan bu arka planları, oldukça beğenilmekte ve çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bunların ilk sırasında doğa ve manzara ile ilgili olan arka planlar yer almaktadır. Bu kategoride, manzara resimleri, yeşillik alanlar, denizler, göller, yani insanın içini rahatlatacak ve huzur verecek temalar bulunmaktadır. Bu kategori dışında üç boyutlu tasarımlarda büyük ilgi görmektedir. Farklı renklerde ve tasarımlarda bulunan bu temalar, telefonu kullanırken hareket eder gibi görünür. Bu yüzden de pek çok kişi tarafından beğenilir. İnternet üzerinde en çok aranan başlıklardan birisi ise duvar kağıtları telefon aşk başlığı olmuştur. Bu başlık altında yapılan aramaların çoğu gençler tarafından gerçekleştirilmiştir. Detaylara dikkat eden ve kişilerin tercih ettiği kategori ise piksel olanlardır. Bu kategoride bulunan arka planların hepsi en küçük noktalara önem verilerek tasarlanmıştır. Yani bu başlık altında bulunan tasarımların hepsi en ince detayına kadar düşünülmüş ve özenle tasarlanmıştır. Bu piksel kategorisinde bulunan resimler genelde su damlacıkları olan resimlerde kullanılmaktadır.

Bu tasarımlar kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiştir. Her telefonda farklı modellerde arka planlar bulunmaktadır. Bu arka planlarlar genelde telefonun kamera özelliğini gözler önüne sermek için tasarlanmıştır. Özel ışık hareketleri ve gölgeleri sayesinde birbirinden güzel tasarımlar oluşturulmuştur. Cep telefonlarında kullanılan arka planlar genelde renklerin canlılığını göstermek için, rengarenk tasarlanmıştır. Telefon duvar kağıtları samsung marka mobil cihazlarda oldukça geniş renk seçeneklerine ve modellere sahiptir. Kamerasının çözünürlüğünün yüksek olmasından dolayı, daha canlı ve net görüntüler oluşmuştur. Bu model cep telefonlarında bulunan arka planlar sayesinde, internetten indirmenize gerek kalmayacaktır.

Bayanlar, cep telefonlarına karşı erkeklerden daha ilgilidir. Bu yüzden arka plan kullanımını daha fazla tercih etmektedirler. Bayanların tercih ettiği arka planlar genelde renkli olanlardır. Renklerin canlı görünmesi, bayanlar için vazgeçilmez noktalardan birisidir. Balonlardan, evlerden, çiçeklerden ve kalplerden oluşturulan tasarımlar bayanların en çok tercih ettiği kategoriler arasında yer almaktadır. Bu kategoride bulunan arka planların renkleri daha iç açıcı ve huzur vericidir. Bu yüzden çoğu bayan bu başlıklar altında yer alan arka planları kullanmaktadır. Bu arka planları basit bulan ve renkli olan başka tasarımlar kullanmak isteyen kişiler, uygulamalardan kendileri de tasarımlar yapmaktadır.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button