Ana Sayfa / Sağlık / Kadın / Adete Kaç Gün Kala Hamile Kalınmaz?

Adete Kaç Gün Kala Hamile Kalınmaz?

adete kaç gün kala hamile kalınmaz

Adete Kaç Gün Kala Hamile Kalınmaz?

Bebek sahibi olmak isteyenler ya da olmak istemeyenler için adete kaç gün kala hamile kalınmaz sorusu özellikle merak edilmektedir. Gebeliğin oluşması adet döneminin yumurtlama evresinde gerçekleşmektedir.  Bu nedenle en verimli dönem özellikle adet görüldükten sonra 14. günden itibaren yumurtlama evresinin en verimli olduğu dönemdir.

Hamile kalmak isteyen bayanlar özellikle yumurtlama zamanında hesaplayarak düzenli ilişkiye girebilirler. Hamilelik başarısını arttırmak istediğinizde özellikle en verimli dönemde ilişkiye girmeniz bu konuda etkili olmaktadır. Otomatik hesaplayıcılar özellikle bu konuda bayanlara yardımcı olmaktadır. İnternet üzerinden yapılacak olan hesaplamalar ile en son adet görünen tarihten hesaplama yapılarak en verimli dönem belirlenebilir.

Adet Öncesinde Hamile Kalınır Mı?

Hamile kalmak istemeyen bayanlar için adete kaç gün kala hamile kalınmaz? Sorusunun cevabının bilinmesi önemlidir. Özellikle adet öncesinde ilişkiye giren bayanlar için bu konuda dikkatli olunması gerekir. Adet döngüsü her ay düzenli şekilde bayanların rahimde var olan dokunun kanama ile dışarı atılmasını sağlar.

Yumurtlama dönemi her bayana göre değişmektedir. Bu nedenle bayanlar öncelikle yumurtlama dönemini hesaplayarak daha sonrasında ilişkiye girebilirler. Dikkat edilmesi gereken dönem özellikle yumurtlama dönemidir. Bu dönemde hamile kalma oranı daha yüksektir. Bunun yanı sıra âdetin iki dönem arasında geçen süresi içerisinde ilişki yaşanması düşük oranda olsa da kişilerin hamile kalmasına neden olabilir.

Adete Birkaç Gün Kala Hamile Kalınır Mı?

Sağlıklı bayanlarda özellikle adet dönemi 3-6 gün kadar sürmektedir. Kadınlar bazı durumlarda farklı nedenlerden dolayı adet kanamasının en az yaşandığı dönemlerde cinsel ilişkiye girmeleri durumunda da hamile kalma riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle dikkatli olunması gerekmektedir.

Adet dönemi başlamadan önce ilişkiye girilmesi durumunda özellikle bayanlarda hamile kalınması söz konusu olabilir. Ancak adetten 1-2 gün öncesinde ilişkiye girilmesi durumunda hamile kalma riski bulunmamaktadır. Özellikle cinsel ilişkide bulunacak olanlar için adete kaç gün kala hamile kalınmaz? Sorusunun cevabı olarak 1-2 gün belirtilebilir. Bu nedenle eğer risk yaşamadan ilişkiye girmek isteyenler olması durumunda adet öncesinde 1 ya da 2 gün kala ilişki yaşanabilir.

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Adet Bittikten Sonra Hamile Kalınır Mı? başlıklı makalemizde adet bittikten sonra hamile kalınır mı, adet sürecinde hamilelik ve adet zamanı hamilelik hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları