Ana Sayfa / Sağlık / Kadın / Adet Bittikten Sonra Hamile Kalınır Mı?

Adet Bittikten Sonra Hamile Kalınır Mı?

Adet Bittikten Sonra Hamile Kalınır Mı

Adet Bittikten Sonra Hamile Kalınır Mı?

Cinsel ilişkide özellikle adet bittikten sonra hamile kalınır mı? Merak edilir. Çiftler arasında yaşanacak olan cinsel ilişki durumunda hamile kalmak istemeyenler için dikkatli olunması gerekir. Adet bitimine birkaç gün kala ya da bittikten sonra özellikle hamile kalma riski var mıdır? Sorusunun cevabının alınması ilişkiye girecek olan bayanlar açısından önemlidir.

Hamile kalmak istemeyen bayanlar özellikle bu konuda dikkatli olmalıdır. Hamilelik oluşması için yumurta ve spermin birleşmesi gerekmektedir. Bu durumda özellikle adet döneminden sonraki 14. günde yani yumurtlama döneminde hamile kalma potansiyeli daha yüksektir. Ancak yine de adet bitimine yakın dönemlerde ya da bittikten sonra ilişkiye girmesi hamilelik durumunun oluşmasına neden olabilir.

Adet Bittiği Gün Hamile Kalınır Mı?

Özellikle adet döneminin bitmesiyle birlikte cinsel ilişkinin yaşanması durumunda kafalarda soru işareti oluşmaktadır. Çiftler arasında adet bittikten sonra hamile kalınır mı? Sorusu özellikle ilişkiye girme aşamasında önemlidir. Gebeliğin gerçekleşmesini istemeyen çiftler bu konuda dikkatli olmalıdır. İmkansız olmaması dışında olsa riskin bulunmasına neden olmaktadır.

Özellikle çiftlerin bu dönemde de dikkatli olması ve korunmalı şekilde ilişkiye girmesi gerekir. Aksi durumda düşük risk olsa da yine de hamilelik oluşabilir. Hamile kalma potansiyeli özellikle yumurtlama evresinde en üst seviyededir. Bunun yanı sıra adet sonrasında da ilişkiye girmesi durumunda azda olsa ihtimal bulunmaktadır.

Adet Sonrası Gebelik Oluşur Mu?

Düzenli bir şekilde adet gören bayanlarda özellikle belirlenmiş olan süre zarfında adet döngüsü aralıksız şekilde devam etmektedir. Bu nedenle problemsiz şekilde adet döngüsünü devam ettirmekte olan bayanlar adet bittikten sonra hamile kalınır mı? Sorusu nedeniyle gebelik durumu oluşmaması için dikkatli olmaları gerekir.

Özellikle düzensiz şekilde adet görmekte olan bayanların bu konuda daha dikkatli olması gerekmektedir. Ne zaman adet göreceklerini belirlemeyecekleri için yanlış zamanda cinsel ilişki yaşanması gebelik oranının artmasına neden olabilir. Adet bittikten hemen sonra ilişkiye girilmesi durumunda yumurtlama dönemi başlamadığından hamile kalma oranı oldukça düşüktür. Ancak yok denilecek derecede olmadığından farklı durumların ortaya çıkması söz konusu olabilir.

Son olarak bir önceki yazımız olan Gül Suyunun Yüze Faydaları başlıklı makalemizde gül suyu maskesi, gül suyu temizliği ve gül suyunun faydaları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları