Ana Sayfa / Oyun Dünyası / %99 Oyunu Bütün Cevapları (1-125)

%99 Oyunu Bütün Cevapları (1-125)

Oyun oynamak küçükten büyüğe herkesin yaptığı bir aktivitedir. Bu aktivite özellikle eğlenceli zaman geçirmek isteyenlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Bazı kişiler için ise bu oyunlar adeta bir alışkanlık haline gelmiştir. Birçok oyunun bağımlısının olduğunu bile rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu oyunlar bazen online oynanan oyunlar, bazen de bireysel olarak oynanan oyunlar olabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sanal âlem üzerinden aktif bir şekilde birçok oyun oynanabilmektedir.

Günümüzde telefon ve tablet üzerinden oynanan oyunların sayısı oldukça artmıştır. Bu oyunlar her zevke hitap edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bazıları için araba yarışları, bazıları için savaş oyunları ve bazıları için de bilgi yarışları gibi oyunlar mevcuttur. Bilgi yarışları insanların kendilerini geliştirmek için tercih ettikleri oyunların başında gelmektedir. Bu konuyla ilgili ekranlarda da birçok yarışma programı bulunmaktadır. Bu programların bazılarının oyunu yapılmakta ve kullanıcılar ile paylaşılmaktadır. Zekâ ve bilgiye dayalı oyunların yanı sıra tahmin oyunları da oldukça sık tercih edilmektedir. Son zamanlarda yoğun ilgi gören ve herkesin oynadığı oyunlardan biri de %99 oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu oyun tamamen tahmine dayalı bir oyundur. Bütün cihazlar ile oynanabilen bu oyun 3 Ekim 2016 tarihinde güncellenmiştir. Şu an itibariyle 500.000 – 1.000.000 arasında indirmeye sahip olan 99 oyunu yoğun ilgi görmektedir. Küçükten büyüğe birçok kişi bu oyunu oynamakta ve memnun kaldığını dile getirmektedir. Oynaması oldukça basit olan ve zaman geçirmek için etkili bir çözüm olan 99 oyununun gördüğü ilgi her geçen gün hızla artmaktadır.

Nasıl Oynanır?

Oyunu oynamak için ilk olarak Play Store ya da App Store uygulamasından indirmeniz gerekmektedir. Bütün cihazlara uyumlu olan bu oyunu indirdikten hemen sonra oynamaya başlayabilirsiniz. Oyun tamamen tahmin gücünüzle alakalıdır. Ne kadar iyi tahminlerde bulunursanız o kadar hızlı seviye atlarsınız. Oyuna başladığınızda size çeşitli sorular sorulmaktadır. Örneğin sabah kalkınca ilk yapılan şeyler nelerdir diye bir soru ile karşılaşırsınız. Bu sorunun cevabı elbette oldukça fazladır. Yani bu soruya birçok farklı cevap verilebilir; ancak sizin vermeniz gereken cevap en popüler cevaplar olmalıdır. Yani daha açık anlatacak olursak size sorular soru birçok kişiye sorulmuş ve farklı cevaplar alınmıştır. Bu cevaplar da yüzdelik oranlarına göre sıralanmıştır. Sizin yapmanız gereken şey de bu oranlara göre cevap vermek olacaktır. Mesela sabah yapılacak şeyler sorusuna 100 kişiden 60’ı yüzünü yıkamak cevabını verdiyse sizin de bu cevapları bilmeniz gerekmektedir. Oyunda birçok seviye bulunmaktadır. Bu seviyelerin içinde ise genelde 3’er ya da 4’er soru bulunmaktadır. Sorulardan bir tanesi resimden oluşmaktadır. Bu durumu da örnekleyecek olursak; bir adet ördek fotoğrafı verilmekte ve size bu resmi gördüğünüzde aklınıza gelen kelimeler sorulmaktadır. Siz yine bu fotoğrafa bakarak verilmiş olan popüler cevapları tahmin etmeye çalışırsınız. Eğer soruların tümünü bilirseniz bir sonraki seviyenin kilidini açmış olursunuz.

Oyunun bazı soruları son derece kolay olsa da bazı sorularını oldukça kafa yormak gerekiyor. Bazı soruların cevaplarını çok iyi bildiğinizi düşünseniz de burada önemli olan sizin bilgileriniz olmadığı için yeterli olamayabiliyor. Yani bilgiden çok tahmin etmeniz gerekmektedir. Oyunu oynarken bilgilerinizi kontrol etmek yerine acaba en popüler cevap ne olabilir diye düşünmeniz çok daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır. Aksi takdirde oyunda seviye atlamanız çok zor bir duruma girecektir.

Oyunda bildiğiniz sorulara göre size altın verilmektedir. Kazandığınız altınlar ise oyunun devam ettirilmesi ile ilgilidir. Yani sizin de bu aşamada altın kazanmak için soruları kolay ve hızlı bir şekilde bilmeniz gerekmektedir. Bu sebeple bilemediğiniz sorular olduğunda, cevaplarını inceleyerek sorunuzun cevabını kolay bir şekilde bulabilir ve altın kazanmaya devam edebilirsiniz.

Nasıl Bir Uygulama?

99 oyununa baktığımızda birçok kişi tarafından tercih edildiğini görmekteyiz. Play Store’a baktığımızda toplam 15.246 oy ile 4,4 yıldız almış durumdadır. Bu oyunu android üzerinden oynamak için 4.1 ve üzeri sürüme sahip olmanız gerekmektedir. Eğer 4.1 sürüme ve üstünde bir sürüme sahip olan cihazınız var ise bu oyunu rahat bir şekilde oynamanız mümkün görünmektedir. Tahmin oyunlarını genel olarak değerlendirecek olursak, kendi kategorisinde en iyisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Biraz kafa yormayı gerektirse de oldukça eğlenceli bir oyun olduğu bilinmektedir. Uygulama da herhangi bir sıkıntı olmadığını ve cihazınıza rahatlıkla indirip oynayabileceğinizi söyleyebiliriz.

Oyunda altın kazanmak için Play Store uygulamasına girip oy vermeniz ve yorum yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yapan üyelere oyunda 50 altın verilmektedir. Siz de bu işlemi yaparak oyundaki altın sayınızı yükseltebilir ve daha eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bu cevapların paylaşılmasının sebebi ise kullanıcıların daha eğlenceli vakit geçirmesidir. 99 oyunu cevapları bazen kişileri zorlamakta ve onları oyundan soğutmaktadır. İnsanlar sürekli aynı soruda takılı kalınca bir süre sonra sıkılmakta ve oyunu bırakmaktadırlar. Bu kişilerin takıldığı yerlerde yardımcı olmak ve onların seviye atlamasını sağlamak amacıyla 99 cevapları paylaşılmıştır.Eğer siz de tahmin üzerine bir oyun oynamak istiyorsanız ve Play Store’da eğlenceli bir oyun arıyorsanız bu oyunu gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Sorular, her insanın kolay bir şekilde cevaplayabileceği sorular olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi ise bilgi kaynaklı değil, tahmin kaynaklı olmasıdır. Yani küçükten büyüğe herkesin oynayarak beynini geliştirebileceği bu oyun en çok oynanan oyunlar arasında yerini almış durumdadır.

Siz de bu oyunu oynarken bazı sorularda takılıyorsanız ve sorunun cevabını günler geçmesine rağmen bulamıyorsanız 99 cevapları 2017 başlığı altındaki yazıları okuyarak bilgi sahibi olabilir ve soruların cevaplarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Başlığında aradığınız soruların bütün cevaplarını bulmanız mümkündür. Soruların cevaplarını ulaşarak oyunda daha çabuk ilerleyebilirsiniz. Bu sorular ne kadar tahmin oyunu gibi görünse de bazı bölümleri oldukça zor olarak karşımıza çıkmaktadır. Zor olan soruları artık günlerce düşünmenize gerek kalmayacak. Çünkü ne kadar düşünürseniz düşünün, sorunun cevabını biliyor dahi olsanız popüler cevapları bulmanız gerektiği için bilememe ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu sebeple bazı aşamalarda soru cevaplarını inceleyebilir ve destek alabilirsiniz.

 

Oyunda karşımıza çıkan bazı örnek sorulara bakacak olursak şunları söyleyebiliriz;

Örneğin bir soruda hem kadın ismi olan hem de çiçek ismi olan isimler sorulmuştur. Cevapları ise yasemin, gül, menekşe gibi sıralanabilir. Mesela bu soru sorulduğunda en çok verilen cevap gül ise, bu isim birinci sırada yer almaktadır. Sizin de bu isimleri bilmeniz gerekmektedir. Örneğin sizin bildiğiniz hem çiçek hem de kadın ismi olabilir; ancak cevaplar arasında sizin bildiğiniz isim yok ise cevabınız yanlış sayılacaktır.

Diğer sorularda; rahatsız edici sesler, üç harfli kadın isimleri, komşudan istenen bir şey olarak sıralanabilir. Yani tamamen tahmin gücünüzü çalıştırarak bu soruları cevaplamanız gerekmektedir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Zula Bedava Çarlar Yeni (2020) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları