Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / 40 Yaşından Sonra İş Değiştirmek

40 Yaşından Sonra İş Değiştirmek

Kişisel gelişim dersleri arasında ileri yaşlarda kariyer değiştirme eğitimleri de var. Kişisel gelişim her yaşta olan bir olgudur. Mesela siz 40 yaşından sonra Son zamanlarda işinizi oldukça sıkıcı buluyor olabilirsiniz. Bir kariyer değişikliği düşünebilirsiniz. Cevabınız Eğer evet ise, o zaman 40 yaşından sonra bir kariyer değişikliği hakkında düşünürken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır.
Yeni bir kariyer seçmek heyecan verici olabilir, ancak 40 yaşında bir değişiklik yapmak gençliğinize oranlar çok daha zor olabilir.

Mevcut iş, kişisel ve profesyonel gelişiminizi sınırlandırır ya da hayalinizdeki işi takip etmenizi engelleyebilir. Değişimi isteme Sebebi ne olursa olsun, kararınız konusunda çok net olmanız ve geçiş yapmadan önce artıları ve eksileri düşünmeniz gerekir. Yapacağınız işi kapsamlı bir şekilde araştırmanız gerekir. Orta yaşta bir kariyer değişimi, özellikle de belirli bir endüstride birkaç yıl geçirdikten ve hem profesyonel hem de finansal olarak bazı başarılara ulaştıktan sonra- oldukça zorlayıcı olabilir. Bu yüzden, bir değişiklik düşünmenin ardındaki nedeni gerçekten tanımlamanız çok önemlidir.

Kişisel gelişim | İş değiştirme
Birçok zaman, içinde bulunduğunuz iş hayatı günlük yaşamımızın monotonluğu bu düşüncelere yol açabilir. Bir kariyer değişimine girmeden önce, kendinize yeterli zaman verin. Böyle bir karar almadan önce uzun ve detaylı düşünün. Birkaç gün boyunca, monotonluğu kırmak için hobilerinizle uğraşın. Arkadaşlarınla ​​sosyalleşin ve onlarla eğlenin. Tüm bu değişiklikleri yaptıktan sonra, hala bir kariyer değişikliği istediğinizi hissediyorsanız bu bir geçici heves değildir. Başarılı ve verimli çalışmanın anahtarı yaptığınız işi sevmenizdir. Eğer o işi sevmiyorsanız, hiçbir şekilde verimli olmazsınız. O yüzden sevdiğiniz işi yapın.

Sevdiğiniz işte başarılı olursunuz
Picasso’ ya sormuşlar resim yapmadığınız zaman, boş zamanlarınızda ne yaparsınız diye, kendisi boş zamanlarımda resim yaparım. Hoşlandığım tek şey bu demiş. Gördüğünüz gibi, başarı işi sevmekle ve onu iş olarak değil hoş vakit geçirilecek bir hobi olarak görmekle daha verimli olur.
Yeni kariyerinizi seçerken, yeteneklerinizi ve niteliklerinizi anlamanız çok önemlidir. Şu andaki işinizde eksik olduğunuzun, bir kariyer değişikliği aradığınızı bilmeniz de zorunludur. Girmeyi düşündüğünüz tüm yeni alanlar hakkında bilgi edinin ve sunduğunuz işlerin beklentilerinize uygun olduğunu görün. Mümkünse, uzun zamandır bu alanda bulunan profesyonellerle konuşun. Size değerli bilgiler ve tecrübeler aktarabilirler. Sonra o işte uzmanlaşmış kimselerle görüşün. Nasıl o noktaya geldiklerini araştırın.

Son olarak bir önceki yazımız olan Korkular gerçeğe dönüşür başlıklı makalemizde güveni yüksek bolca para kazanan mutlu bir kadın olmuştur. Öğrenilmiş çaresizlik, Kişisel Gelişim ve Kişisel gelişim dersleri hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları