Ana Sayfa / Teknoloji / 2019 kış modasını ilk siz öğrenin

2019 kış modasını ilk siz öğrenin

Tabiri caiz ise soğuk havlarda içimiz ürperir de tüylerim kabardı deriz ya yaşanan soğuklar karşısında gerçekten tüylerimiz kabarıyor. Bu sezonun gözdeleri tüylü kazaklar sayesine oluyor bu elbette. Bu kış sezonunda sakak modasında kazaklarda tiftik li modeller karşımıza çıkıyor. Bu yıl montlardan kabanlara kazaklara kadar tüyler içinde kalıyoruz. Özellikle sokak modasında bu modelleri oldukça fazla görebiliriz bu sezon da. Tüylü dokularıyla bizleri soğuktan koruyacak bu modeller gerçekten dolaplardaki yerlerini alacak gibi görünüyor. Malum mevsimlerden kış ve hava çok soğuk sıcak tutacak giysilere ihtiyaç duyuyoruz ve modacılar da bu yönde bizlerle aynı fikirde olmalılar ki bizleri soğuktan koruyacak tasarımlara imza atıyorlar. Bu tür tasarımları hemen her kış görmemiz mümkün oluyordu fakat bu kış tasarımcılar biraz abartıp gece giyebileceğimiz modellerde yarattılar. İnce yumuşacık tüyleri gece gündüz giyebilme şansı sağlandı bizlere.

Düz renklerde tüylü kazacaklar ve üzerine çeşitli kumaş parçaları ile motiflerle bezenmiş modeller, örneğin düz açık renk bir kazağın üzerine yama formunda kumaşa şekil vererek sol ön kısmına dikebilirsiniz bu yıl bu çeşitler oldukça moda olacak gibi. Taşlar ve pullarlar kullanırsanız güzel bir gece kıyafeti oluşturmuş olursunuz. Altına güzel bir dar etek ya da kumaş pantolon ile birlikte harika bir gece kombini oluşturabilirsiniz kedinize. Bu kazaklarda balıkçı yakalar ve bisiklet yakaları ön planda görüyoruz. Tüylü formuyla tamda kar yağışlarının yoğun olduğu kış günlerinde bizleri ısıtacak sıcacık bir alternatif olabilir. Omzumuza atacağımız uyumlu renklerde şık bir atkı ile de güzel bir kombin seçeneği olabilir. Tüylü modelleri gündelik hayatta da şık ve uyumlu eşleşmeler ile harika tasarımlar ortaya çıkarabilir kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Parlak neon renkler bu modellerin moda renkleri ve gece gündün kullanabileceğiniz seçimler olacak. Altına yüksek bel pantolonlarla kom binleyip belinizin de üşümesini engellemiş olursunuz aynı zamanda. Bu soğuk kış aylarında beli düşük modelleri çok ta tavsiye etmiyor modacı ve tasarımcılar belinizi üşütebilirsiniz de havalar oldukça soğuk bilindiği üzere. Yüksek bel tercih edip kazağınızın belini de içte bıraktığınızda sıcacık bir uyum yakalamış olursunuz. Mavi ya da açık renklerde yüksek bel etek ya da pantolonları bu kazakların altına tercih edebilirsiniz. Tek askılı salopet tulumlar bu yıl da gözdeler arasında sokak modasında yünlü kazaklarımızla güzel bir uyum sağlıyor. Tulum giymeyi seviyor iseniz bu yıl sizin yılınız sadece yaz ayarında tercih edilirdi bu modeller ama bu sezon kış aylarında da karşımıza çıkıyor. Bu yıl neredeyse özellikle sokak modasında çizme ve ayakkabılardan tutunda ceket kaban kazaklara kadar tüyler içinde kalıcaz gibi görünüyor.

Bu soğuk karlı havalarda eminim ki herkes tarafından kabul gören ve en çok tutulalar listesinde yer alacak olanların arasında bu tüylü kombinler olacak. Kış aylarında da şıklığa önem verilir elbette ama daha çok sıcak tutacak ve üşütmeyecek kıyafetler ve kombinler her kış olduğu gibi bu kışta elbette en ön sıralarda ve en trendler arasında olacak sanırım. Sonuçta moda diye soğuk havalarda kendimizi üşütüp hasta etmeninde bir anlamı yok kendini soğuktan koruyacak seçimler yapmak en mantıklı ve doğrusu olacaktır mutlaka. Lakin hasta olup yataklara düşersek onları kim giyecek değil mi? Tüylü tiftik kazaklar yakarda kürk ayrıntıları olan ceket ve kabanlar, bacaklarımızı sıcak tutacak çorap çizmeler,  belimizi ısıtacak yüksek bel pantolonlar ile bu kışı üşütmeden hasta olmadan atlatmak sizlerin elinde.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarların hayatımızda ki yeri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları